PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký
12. kolo, pátek 25. 10. 2013, 13:00
Ústí n. Labem Ústí n. Labem

Dukla Praha: Šťovíček (36. Roub) - Bažant (36. Dobiáš), Minařík, Kubů, Šmalcl (51. Mareš) - Štědrý, Palivec (36. Hamborský), Mentberger - Bažo, Kosík, Janko.

Trenér Tomáš Večeřa řekl o utkání: "Od začátku utkání jsme na mokrém terénu poměrně dobře kombinovali a dostávali se do střeleckých příležitostí. Ale vždy nám něco málo chybělo (jeden krok, přesnější zakončení, větší důraz nebo poslední přihrávka na volného hráče před brankou), abychom vstřelili úvodní gól. Domácí se začali jednoduchým fotbalem osmělovat a vybojovali několik rohů, které jsme jim také nabídli nedůrazným bráněním nebo jen odkopem. I když se situace při větším sebevědomí hráčů a jejich vzájemné komunikaci dala vyřešit opětovným založením útoku. Postupně se zhoršovaly některé prvky individuálního výkonu jako: technika s míčem, pohyb bez míče a nasazení v soubojích. Soupeř dál pokračoval v houževnatém výkonu a ze tří šancí vstřelil dvě branky. Kluci se snažili něco s výkonem udělat, ale ne všichni společně!! Velmi málo hráči spolupracovali v ofenzivní i defenzivní části dohromady, a to spolu s prohráváním osobních soubojů nestačilo k tomu, abychom se prezentovali fotbalem, který umíme hrát. Nepodařilo se nám překonat individuálně podprůměrné výkony u většiny hráčů společným odhodlání hráčů zvítězit!"