Fotbalová Akademie Praha

2:4

(1:1)

5. kolo, Starší dorost U19 2013/14

Sestava hosté: Vávra – Kulikov, Komárek, Šupina, Bezděk – Bezpalec, Troníček (34. Farkaš), Petrák – Beneš (84. Veliký), Gajecký (84. Vachoušek), Sedláček (64. Kolařík).

• Branky: 3., 74. FA Praha - 27. Gajecký (PK) (Beneš, Petrák), 54. Gajecký (Bezpalec,Petrák), 69. Beneš (Petrák, Kolařík), 82. Petrák (Bezděk).
Soupeřem nejstaršímu dorostu do devatenácti let byl tým Fotbalové Akademie Praha (Střížkov), který naši kluci zdolali poměrem 4:2.

Hned z první akce domácích jsme inkasovali a i přes naši územní převahu byli domácí nebezpečnější a z brejků si vytvořili do 22. minuty další dvě dobré šance. Poté jsme však převzali trvalejší iniciativu, vyvarovali se dalších chyb a ve 27. minutě zaslouženě vyrovnali Gajeckým, který proměnil penaltu, nařízenou za faul na Beneše.

Vstup do druhého poločasu se nám tentokrát povedl a Gajecký zvýšil na 1:2. Následovali další naše šance a třetí branka, kterou vstřelil chytrým lobem Beneš. V 74. minutě jsme domácím nabídli snížení, kdy slabou zpětnou přihrávku Kulikova vystihl domácí útočník a snížil na rozdíl jedné branky. Naštěstí ale chyboval i soupeř. V 82. minutě Petrák vystřelil z dobrých 23 metrů. Střela však propadla střížkovskému brankáři mezi prsty a dostala nás opět do uklidňujícího dvoubrankového vedení. To jsme si již v závěru pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Trenér Tomáš Kulvajt řekl o utkání: "I přes inkasovanou branku v úvodu jsme domácí přehrávali a zatlačili je hluboko na jejich polovinu. O to těžší pro nás bylo hluboký blok domácích překonávat a vytvářet si šance. Velmi důležitá pro nás byla vyrovnávací branka. V prvním poločase jsme neefektivně využívali křídelních prostor velmi širokého hřiště, což se ve druhém poločasu výrazně zlepšilo. Druhou a třetí branku jsme vstřelili právě po akcích z křídel a i přes malé zaváhání a snížení domácích jsme zápas v jeho koncovce zvládli a dotáhli jej do vítězství."