Naše U19 veze z derby se Slavií cenný bod
V sobotu 30. května 2026 nastoupil náš dorost U19 k dalšímu pražskému derby tentokrát na půdě SK Slavia Praha. Na stadionu v Horních Počernicích (Xaverov) se před kulisou 222 diváků odehrála nesmírně napínavá bitva, která i přes řadu vyložených šancí skončila bezbrankovou remízou 0:0.
Aktivní první půle a orazítkovaná tyč
Trenér Jaroslav Žipaj naordinoval týmu moderní rozestavení 3-4-2-1, které dělalo domácím od začátku problémy. Naše defenziva ve složení Folprecht, Miláček a Leidl pracovala pod taktovkou brankáře Jonáše Mencla velmi spolehlivě.
První nebezpečnou situaci jsme si vypracovali už ve 14. minutě, kdy pálil jeden z našich ofenzivních hráčů. Tlak Dukly se stupňoval před přestávkou – ve 40. minutě se do velké šance dostal David Leidl, ale jeho střela brankou neskončila. O dvě minuty později jsme byli ke gólu nejblíže, když Jan Hájek po pohledné akci orazítkoval tyč slávistické branky.
Drama až do poslední sekundy
I do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Hned v 46. minutě měl další šanci Hájek a vzápětí pálil kapitán Jakub Novák. Naše aktivita pokračovala i po standardních situacích – v 66. a 67. minutě jsme si po rohových kopech vypracovali dvě velké příležitosti, přičemž jedna z nich byla nebezpečná hlavička.
V závěru utkání sáhli trenéři k oživení sestavy, když na hřiště přišli Straka, Nový, Ježek, Cibulka a Stanev. Největší infarktový moment přišel v 90. minutě, kdy jsme si vypracovali stoprocentní gólovou šanci a následně ještě jednu další příležitost, ale míč do sítě bohužel neprošel.
Zasloužená odměna
I když nás neproměněné šance z úplného závěru mohou mrzet, bod z horké půdy Slavie je pro náš tým velkým úspěchem. Ukázali jsme, že se dokážeme takticky vyrovnat nejlepším týmům v lize a poctivým výkonem odměnit fanoušky, kteří nás přišli podpořit.

Naše U19 veze z derby se Slavií cenný bod