Patron kempu Günter Bittengel:

(nar.14.7.1966)

Jsou jména a příjmení fotbalistů, která přímo symbolizují věrnost fotbalové Dukle. Jistě k nim patří Josef Masopust, Ladislav Novák, Svatopluk Pluskal, Ivo Viktor, Zdeněk Nehoda, Luděk Macela, Petr Rada, Tomáš Kříž. Zcela určitě k nim patří i Günter Bittengel.

Vždyť žlutočervený dres Dukly oblékal úctyhodných sedmnáct let. Jako mladší i starší žák, jako dorostenec, voják základní služby i jako profesionální fotbalista. I když toto označení se oficiálně používá až od roku 1990. Bittengel, kterého do áčka povolal trenér Jiří Lopata, hrál za Duklu v časech, kdy její hvězda na fotbalovém nebi pomalu zapadala. Přesto v roce 1990 ještě dokázala vybojovat Československý pohár. V Prešově dne 13. května nastoupila k finálovému utkání proti Interu Bratislava a po remíze 1:1 vyhrála na kopy z pokutové značky 5:4. V základní sestavě odehrál celý zápas i Günter Bittengel.

V roce 1991 odešel na zahraniční angažmá do německého Krefeldu, kde skoro šest let kopal za tamější klub Bayer / KFC 05 Uerdingen. Dvakrát – 1992 a 1994 – byl Günter u toho, když tým postoupil do bundesligy. Po návratu domů hrál ještě tři roky za Blšany, s nimiž v roce 1998 postoupil do nejvyšší soutěže českého fotbalu – 1. Gambrinus ligy. S fotbalem skončil jako hráč v roce 2000, ale jen s tím vrcholovým – léta pak kopal pro zábavu s partou bývalých dukláků kolem Luďka Macely přebor Středočeského kraje za SK Černolice.

To už se ale Bittengel vydal na trenérskou dráhu. Přes Blšany, Viktorku Žižkov, Horní Počernice a Čelákovice se vrátil zpět do pražské Dukly. Na Julisku, kde se nikdy nepřestal cítit doma.

V létě 2007 se FK Dukla Praha vrátila do sféry profesionální kopané. Hraje na Julisce II. ligu a trenér Günter Bittengel byl zase u toho. Od roku 2010 v klubu vykonává ve svém klubu sportovního ředitele. Žádný div. Vždyť už úvodní řádky tohoto profilu říkají: jsou jména a příjmení fotbalistů, která přímo symbolizují věrnost fotbalové Dukle. Zcela určitě k nim patří i Günter Bittengel.