• WU11

• 18.02.2019

Zimní ligu na Julisce hrálo více než 120 dívek

Na Julisce během zimních měsíců proběhla největší akce svého druhu pro hráčky do 11 let. Pět kol zimní ligy umožnilo v zimním, mrazivém, ale i jarním počasí měřit své síly více než 120 fotbalistkám.

Dukla Praha pozvala na svůj stadion dívčí týmy z celé republiky. První kolo proběhlo koncem listopadu, hned další následovalo začátkem prosince. Tato dvě kola se hrála v mrazivém počasí, ale zatím bez sněhu. V únoru pak proběhla další tři kola. Zatím co během prvních dvou se musel intenzivně sklízet sníh, to poslední proběhlo tento víkend za krásného, slunečního počasí. Dívky všech týmů zvládly náročné počasí velmi dobře, stejně jako trenéři a rodiče.

Zvláštností akce bylo pravidlo, že trenéři spolu musí na průběhu spolupracovat. Hrálo se na 4 nebo 5 hřišť, na venkovní umělé trávě. Žádný tým neměl prostoje. Hrálo se prakticky pořád, kromě malé přestávky na občerstvení, které na každý turnaj napekli rodiče hráček Dukly. Zápasy se hrály podle pravidel starší přípravky s tím, že byly vytvořeny 2 skupiny. I zde byla nutná domluva trenérů, protože skupiny byly rozděleny na těžkou – Elite a lehčí – Akademie. Kam který tým bude zařazen, navrhl organizátor, ale týmy do toho mohly mluvit a svůj tým přesunout. Rozhodčí nebyli potřeba, trenéři to zvládli sami. Výsledky se nepočítaly a nehrálo se na žádné body. Vítězem se stala každá dívka, která se na akci bavila a díky akci zlepšila své dovednosti.

Jaké týmy si zimní ligu zahrály a jak ji hodnotí?

Ligu hrály týmy: FK Dukla Praha Ženy (kategorie WU11 i WU9), FC Viktoria Plzeň, ABC Braník, Dívčí fotbalová akademie Liberecko, FK Rakovník, FC Hradec Králové, SK DFO Pardubice, AC Sparta Praha Ženy, Ladies Football Academy, SK Střešovice (kluci).

Ján Makovič, FK Dukla Praha, organizátor akce a hlavní trenér WU11: „Z nedělního posledního kola zimní ligy jsem odcházel unavený, ale s pocitem, že jsme udělali velký kus práce. Udělali jsme akci pro fotbalistky, pro děti a to nejen z našeho klubu, ale pro spoustu dalších. Hráčky Dukly se zase ohromně posunuly a hrály opravdu skvěle. Viděl jsem ale mnohem víc holek, které se zlepšily. Mám z toho velkou radost. Děkuji všem lidem, co pomáhali akci realizovat, velký dík rodičům, velmi děkuji týmům, které přijely. Mají skvělé trenéry, kteří z velké dálky jezdili do Prahy, aby dětem dali něco víc.“

Meggy, FC Viktorka Plzeň: „Chtěla bych Dukle moc poděkovat za tak super zvládnutou zimní ligu. Bylo to super zúčastnit se turnaje, zahrát si proti zkušeným týmům, porovnat síly a poprat se s různým počasím :-) Organizace Dukly byla naprosto super a ne vždy to bylo jednoduché :-) Chci poděkovat maminkám z Dukly co se podílely na občerstveni ve formě koláčů, bábovek a dortíku, patří jim velké DĚKUJI za to, co udělaly pro děti !!! Moc děkuji za celou FC Viktorii Plzeň :-) „

Marek Tvrz, FK Rakovník: “Moc děkujeme organizátorům za skvělou myšlenku zimní ligy. Po většinu roku hrajeme soutěž kluků, tak jsme byli rádi, že jsme mohli během zimy, odehrát nespočet zápasů proti holkám. Holky vždy odjížděly domů unavené a spokojené, takže jsme všichni spokojeni. Děkujeme.”

Jan Zima, FK Dukla Praha, hlavní trenér WU9: „Jsem velice rád, že holky z mladší přípravky dostaly možnost, zúčastnit se několika kol dívčí zimní ligy starších přípravek, pořádané naší Duklou. Ze začátku jsem myslel, že půjde jen o získávání zkušeností a že se zúčastníme jen jednoho kola, ale byl jsem mile překvapen, holky se proti starším soupeřkám na hřišti vůbec neztratily, ba naopak, ukázaly, že jsou dostatečně rychlé, nebojí se jít do souboje jeden na jednoho a že umí vstřelit krásné góly, několik zápasů jsme i vyhrály. Velký dík patří hlavnímu organizátorovi této zimní ligy, Honzovi Makovičovi a jeho realizačnímu týmu za skvěle zvládnutou akci, i když to občas neměli jednoduché. Dále bych chtěl poděkovat všem rodičům za úžasnou diváckou kulisu, za slušné fandění a v neposlední řadě všem zúčastněným trenérům za pohodovou a přátelskou atmosféru.“

Šťastná Lucie, FK Pardubice, trenérka starší přípravky: „Nejprve bych ráda poděkovala za celý tým Pardubic Dukle, obzvlášť panu Makovičovi, který nám umožnil se zúčastnit zimní ligy a odehrát zde tři utkání. I přes občasné nezdary, kdy hráčky utrpěly porážky, hodnotím zimní ligu za velice vydařenou. Pro mě, ale i pro hráčky mého týmu, to byla zajímavá zkušenost hlavně díky možnosti zahrát si turnaj proti týmům děvčat. Dále bych chtěla vyzdvihnout dobrou organizaci turnaje a samotných utkání, panovala zde dobrá nálada a příjemná atmosféra. Ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na další spolupráci s týmem Dukly.“

Martin Hemer, trenér Sparta Praha: "Za dívky Sparty bych chtěl říct, že se nám zimní liga na Dukle velmi líbila. Organizace byla skvělá, hráčky hrály bez prodlev a měly k dispozici i občerstvení, takže bych organizátorům chtěl velmi poděkovat."

Petr Šafář, Dívčí fotbalová akademie Liberecko: "Turnaje se nám moc líbily a jsme rádi za uspořádání ryze dívčího turnaje. Zajímavé a vhodné rozdělení výkonnostních skupin "Akademie" a "Elite" nám pomohlo v zapojení více holek do zápasů. Jestli se bude konat v příštím roce, tak by jsme jezdili s dvěma týmy dvou výkonnostních skupin, aby hra měla smysl pro nás i soupeře."