• Klub

• 25.06.2019

Zástupci Dukly se zúčastnili Pochodu Oty Pavla

V sobotu 22. června proběhl 36. ročník Pochodu Oty Pavla, který organizuje Obecní úřad Branov. Součástí byl pietní akt za Otu Pavla, kterého se zúčastnila delegace FK Dukla Praha vedená předsedou představenstva Ing. Bohumilem Pauknerem.

Dukla Praha obdržela pozvánku na turistický pochod Krajem Oty Pavla. Nebylo to poprvé, hráči Dukly v minulých letech navštívili Branov mnohokrát. Tentokrát se akce zúčastnili slavní hráči Dukly Ivo Viktor, Josef Jelínek, Jan Brumovský a Josef Vacenovský spolu s předsedou představenstva klubu Ing. Bohumilem Pauknerem. Jako vždy, tak i tentokrát, byla naše delegace srdečně přivítána starostou obce, kterým je nyní Ing. Jiří Zikmund, a také místními občany a stovkami účastníků pochodu, mezi nimiž byla i řada příznivců pražské Dukly, někteří dokonce v klubových dresech.

Povídku Oty Pavla přečetl herec Václav Vydra, který má k tomuto kraji zvláště srdečný vztah. Četl také vzpomínku spisovatele na jeho dramatický odjezd s mužstvem Dukly do Ameriky v roce 1962. Ve vzpomínce se Ota Pavel dojemně vyznával ze svého vztahu k fotbalové Dukle. Před svým odjezdem hráči Dukly Jelínek a Brumovský, spolu se svými spoluhráči a Ing. Pauknerem položili kytici květů k pomníku spisovatele, který svou knihou, tehdy skutečným bestsellerem, významně přispěl k vytvoření legendy Dukly Praha, jež přetrvala dodnes. Důkazem toho byl i zájem o tuto knihu, kterou na přání pana Václava Kinkora s sebou zástupci Dukly přivezli a všichni legendární hráči na místě podepisovali.

Přes vydatný déšť, který skrápěl nejen pole a lesy, ale také účastníky pochodu, se setkání vydařilo a věříme, že do Branova, bude-li pozvána, Dukla Praha opět ráda někdy zavítá.