• WU15 B

• 13.09.2017

WU15B: Odstartovala druhá liga starších žákyň

V neděli 10.9.2017 nás čekala první dvě utkání v 2. lize starších žákyň. Tuto soutěž jsme přihlásili se záměrem vyššího zápasového vytížení mladších i starších žákyň. Soutěž se hraje formou mladších žákyň, tedy na polovinu hřiště a v 7+1. Jelikož se první turnajové kolo hrálo v Praze k prvnímu utkání nastoupil tým starších žákyň k druhému tým mladších žákyň.

Po úvodním hvizdu se hra přesunula spíše na polovinu soupeřek. Duklačky svou převahu ale nevyužily. Naopak nekoncentrace po vystřídání Duklaček využila Pokorná, které míč zatáhla a dobře připravila pro Krejčovou, ta díky důrazu poslala FA Praha do vedení. Baletky z Julisky se nenechaly zastrašit a dále pokračovaly v dobývání branky soupeřek. Několik střel letělo vysoko nad bránu, pár jich míjelo tyč. Jako první a hned dvakrát rozvlnila síť soupeřek Tereza Ryndzak. Po několika minutách ještě vedení zvýšila zakončením ze strany Walmer. Duklaček bylo plné hřiště, snažily se kombinovat po celém hřišti. V druhém poločase trochu polevily a tak se FA Praha dostala několikrát k ohrožení branky Julči Martykové. Jeden z pokusů se podařilo Krzywdové dostat za záda Martynkové, byla neobsazené, takže mohla skórovat jednoduše. I Duklačky se ještě pokoušely vstřelit uklidňující branku, ale bohužel přesná a důrazná střela se nedostavila. Utkání tedy skončilo vítězstvím Duklaček, které většinu zápasu byly lepším týmem.

Hodnocení trenéra:
Maruška Havlasová, trenérka: „V rámci reprezentační pauzy pro 1. ligu starších a mladších žákyň jsme využili 2. ligu pro zápasové vytížení. Děkuji všem třem hráčkám z mladších žákyň za doplnění. Holky si postupně zvykají na tým a prolínání je skvělé pro propojení obou týmů. Julča Martynková předvedla parádní zákrok, snažila se rozehrávat konstruktivně a věřím, že bude naši branku skvěle hájit i nadále. Mrzí mě naše produktivita, šancí a příležitostí bylo nespočet a neproměňování nás bude mrzet. Stejně jako kličky do hráček, které se pořád opakují. Holky hrály týmově, zapojily se všechny hráčky a to je skvělé. Jsem ráda, že bylo vidět i několik kombinací a především v prvním poločase holky nešetřily pohybem. Za přístup k utkání a předvedenou hru si vítězství zasloužily.“

FA Praha - FK Dukla Praha 2:3 (1:3)

Branky: 9. Krejčová, 47. Krzywdová – 12., 16. Ryndzak, 22. Walmer
Sestava Dukla Praha: Martynková – Bačkovská, Zvolánková, Vosáhlová, Bělohlávková, Nováková, Lábusová, Ryndzak – Homolková, Walmer, Claessenová, Posledníková, Janoušková
Sestava FA Praha: Suchopárová – Fraňková, Benešová, Krejčová, Strnadová, Pokorná, Straková, Chvojková, Tůmová, Krzywdová, Nierostková

Mladší žákyně nastoupily do zápasu druhé ligy starších žákyň proti ABC Braník. Soupeř měl první utkání za sebou, náš tým si jej velmi povedeně rozdělil. Úvodní minuty patřily Braníku, který se dostával do mnoha šancí, přišly i první tři branky, naneštěstí se hra vyrovnávala a naše hráčky tak mohly odehrát přijatelný zápas proti staršímu soupeři. Vzhledem k počtu se střídaly vždy celé sedmičky. První branku za Duklu vstřelila Terka Šebková, jež se prosadila v první půli po individuální akci.

Do druhé půle byl ale vstup jiný, vyrovnaná hra, naše fotbalistky byly důstojným soupeřem a na obou stranách bylo několik akcí. Na křídlech se blýskly Nikča Köhlerová s Kačkou Šebrlovou, které zaměstnávaly obranu soupeřek kličkami, rychlostí a hbitostí. Připravily další gólovky pro Terku Šebkovou „alias Terka velká.“ Ta se nemýlila a byla to obrovská radost. Holky se snažily různé kličky a pohyby přenášet z tréninku do utkání, a tak bylo k vidění mnoho parádiček, které si tento mladší tým dovolil ke starším soupeřkám. Všichni si jistě příjemně zahrály a přístí týden hurá na 1. ligu mladších žákyň a druhé kolo zápasů.

Hodnocení trenéra:
Jakub Kowolowski, trenér: „Jsem velmi rád, že jsme měli tuto možnost, zahrát si zápas v této soutěži, která nám kromě minutek na hřišti a herní praxe dala další zkušenosti na polovině hrací plochy. Kromě toho si holky vyzkoušely také věci z tréninku a o to cennější utkání bylo. Musím pochválit výkon všech hráček, přístup, bojovnost, odhodlání, přesto je ve hře ještě plno věcí, které je třeba hráčkám říci, ale musíme pomalu, postupně a hlavně trpělivě, je to běh na dlouhou trať, na půl sezony třeba a zápasy nám ukazují, kde na cestě právě stojíme.“

ABC Braník - FK Dukla Praha 4:4 (3:1)

Branky: 3., 8. Stibůrková, 9. Krajčová, Hrubá 56. – 18., 42., 57., 59. Šebková
Sestava ABC Braník: Folprechtová – Doležalová, Stibůrková, Krajčová, Kvasničková, Hrubá, Dlouhá, Váňová, Ruterlová, Fischerová, Altmanová, Staňková, Žežulková, Treflová, Urbancová
Sestava Dukla Praha: Nováková, Martynková – Jirousková, Janoušková, Výrutová, Šilhavá, Ryndzak, Šebrlová, Šebková, Mocová, Posledníková, Köhlerová, Dostálová, Hamouzová, Cyrani, Kupková, Burišová