• B-tým

• 04.12.2022

V posledním zápase v roce 2022 si B-tým připsal vítězství

Na zakončení sezóny r. 2022 B-tým Dukly zavítal do Benešova, k přátelskému/přípravnému zápasu s účastníkem ČFL, sk. A. Na dobře připraveném hřišti s UMT povrchem po nočním sněžení obě mužstva představila hráče širšího kádru nebo potenciální posily a po vyrovnaném poločase 1:1 Dukla zaslouženě zvítězila 3:1.

SK Benešov - FK DUKLA Praha B   1 : 3 (1 : 1)

Sestava DUKLY: Gothard (63. Váňa) – Kozojed (46. Helík), Čížek, Löffler, Ulman, Křenek (46. Hudec), Nikl, Fojt, Novotný, Štefančin, Zapletal (46. Bodnár)

Branky DUKLY:  11. min. Zapletal 0:1, 46. min. Bodnár 1:2, 76. min. Bodnár 1 : 3

Do zápasu vstoupili lépe domácí, vytvořili si jako první gólovou šanci v 9. minutě, ale domácí útočník po průnikové přihrávce mířil z pravé spojky ze 13 metrů vedle branky Dukly. Dukla v téže minutě odpověděla střelou A. Zapletala z 12 metrů z úhlu, kterou domácí brankář chytil. Domácí pak hned z následující akce v 10. minutě otevřeli skóre, opět po průnikové přihrávce do pravé spojky, kdy zakončoval domácí útočník z 12 metrů přízemní střelou ke vzdálené tyči, 1:0 pro domácí.

Dukla zvýšila aktivitu a výsledkem bylo v 18. minutě vyrovnání na 1:1 A. Zapletalem po centru zleva od R. Fojta.

Když potom nebyli ani na jedné straně střelci úspěšní – ve 20. minutě střelu J. Novotného ze 13 metrů vyrazil domácí brankář na roh, ve 24. min. opět střelu J Novotného ze 7 metrů z úhlu zprava vyrazil domácí brankář a ve 33. minutě dopadl stejně duel A. Zapletala po střele ze 7 metrů, kdy byl domácí brankář opět úspěšnější- šlo se do kabin za vyrovnaného stavu 1:1..

Po prostřídání v obou mužstvech o poločasové přestávce vstoupila do druhého poločasu lépe Dukla, když hned ve 46. min. se po přihrávce J. Štefančina prosadil na malém vápně M. Bodnár – 1:2 pro Duklu.

V 52. min. domácího útočníka vychytal L. Gothard v brance Dukly, který střelu z 5 metrů zneškodnil.

Když pak ani ve své třetí dobré brankové příležitosti se neprosadil J. Novotný, po tom, co domácí brankář jeho střelu ze 14 metrů kryl a na druhé straně byl stejně úspěšný v brance Dukly J. Váňa, přidal pojistku zvýšením na 1:3 pro Duklu v 76. min. M. Bodnár z malého vápna po centru z levé strany od R. Fojta.

V samém závěru zápasu, po nezaviněné srážce domácího středního záložníka a po podezření na vážné zranění, ukončil rozhodčí zápas o 5 minut dříve.

Celkově zápas splnil svůj účel –hráčům ze širšího kádru, hráčům po nemoci, perspektivním hráčům z dorostu dát možnost ukázat své možnosti a schopnosti, rozehrát se a také ukončením série porážek zvýšit sebevědomí týmu.

Po „vánoční přestávce“ se bude B-tým připravovat na jarní část sezóny od ledna, když v rámci přípravy má projednáno sehrání přátelských zápasů, počínaje polovinou ledna.