• 31.07.2018

V úvodu příštího týdne přivítáme na Julisce Bohemians

Další domácí zápas odehraje Dukla proti Bohemians, kteří v loňské sezoně skončili sedmí. Očekáváme bouřlivou atmosféru malého pražského derby mezi kluby, které v rámci pražského ligového kvarteta patří mezi ty skromnější.

Bohemians patřili v minulé sezoně k ligovým překvapením, pod vedením trenéra Martina Haška se prezentovali pohledným a odvážným fotbalem a kádrem plným mladých hráčů. V nové sezoně Bohemians vyhráli v 1. kole 2:1 nad Slováckem díky gólům Jindřiška a Maška, ve 2. kole prohráli s Příbramí 2:4, za klokany stříleli přesně Yusuf a Hašek, ale v Ďolíčku z výsledku určitě radost neměli. V tabulce se po dvou kolech usadili na 11. místě se ztrátou 3 bodů na zatím stoprocentní Slavii, Spartu, Zlín a Plzeň.

Před sezonou odehráli klokani 6 přípravných utkání, ve kterých zaznamenali 3 výhry (nad Hradcem Králové, Trenčínem a dokonce nad slovutným Celticem), 2 prohry (s Mladou Boleslaví a Crvenou zvedou) a 1 remízu (s Viktorií Žižkov). Ďolíček představil také 5 posil pro nový ročník. První je brankář Roman Valeš (28), který byl od roku 2011 střídající dvojkou v Jablonci. Za Bohemians zatím odchytal 68 minut v zápase proti Příbrami. Další posilou je záložník Jan Vodháněl (21), na roční hostování přišel z druholigové Vlašimi, kde odehrál v loňské sezóně 2295 minut. Záložník Filip Hašek (21) přišel do Ďolíčku z Českých Budějovic. V předloňské sezoně čekal na svou ligovou premiéru ve Spartě, prvního ligového zápasu se ale nedočkal. Jistě není bez zajímavosti, že je to druhý ze tří synů trenéra Bohemians Martina Haška, jehož nejstarší syn Martin taktéž působí v A týmu Bohemians. Dalším zelenobílým nováčkem je Lukáš Juliš (23), bývalý sparťanský útočník. Pro pražské Bohemians se jedná asi o nejvýraznější ze všech posil, v sezoně by mohl mnohé předvést a konečně nastartovat svou kariéru. Poslední posilou je bahrajnský Abdullu Yusuf Helal (25). Za Bohemians zatím odehrál 36 minut v utkání proti Příbrami, ve kterém se mu také podařilo vstřelit jeden gól. Pro Abdulla je působení v Bohemians první zkušeností s českou ligou. V minulosti hrál za East Riffa a Muharraq. V minulé sezoně vybojoval s Muharraq titul v nejvyšší bahrajnské soutěži.

Dukla po dvou nevydařených kolech musí dohánět velkou ztrátu. Nejprve na domácím hřišti podlehla po nadějném začátku Plzni 1:3. Dukla až do 69. minuty vyhrávala 1:0, poté ale Viktoria otočila a odvezla si plné tři body. Poté jsme na teplických Stínadlech prohráli vysokým rozdílem 5:2. „Zápas se nedá hodnotit pozitivně. V prvním poločase jsme byli docela kvalitní, bohužel nám chyběl důraz v obou vápnech, jak v útočném, tak v obranném. Myslím si, že to byl hlavní důvod naší porážky, protože jestli takhle naivně budeme hrát, tak moc bodů neuděláme. V tom se musíme nastavit do dalších zápasů úplně jinak,“ řekl po zápase v Teplicích trenér Pavel Drsek.

Dohromady tak Dukla za dvě odehraná kola inkasovala 8 gólů a je bez bodu na 14. místě. Nechtěně kopíruje loňský ligový začátek, v němž jsme prohráli s Plzní 0:4 a s Teplicemi 1:3. Letošní nejmladší tým ligy zjevně potřebuje nějaký čas na aklimatizaci. Doufejme, že první ligové body do tabulky získáme právě v pondělí a že ukážeme návštěvníkům v zelenobílých barvách, kdo je na Julisce doma!