• 13.09.2022

V dalším kole poháru se střetneme s Libčany

V rámci druhého kola MOL Cupu odehrajeme další pohárové utkání proti týmu SK Libčany. Soupeř, který hraje přebor v Královéhradeckém kraji, je aktuálně ve spodních patrech své soutěže. V minulém kole poháru ale zvítězil nad Českým Brodem. Zápas s Duklou se bude hrát v Libčanech, výkop je naplánovaný na 16:30.

Domácím Libčanům zatím v Královéhradeckém přeboru patří průběžné 13. místo. Ze šesti odehraných kol dokázali bodovat jen jednou, když porazili Vrchlabí 2:0. V 76. minutě poslal modrobílý klub do vedení Stanislav Mlejnek a o 7 minut později na něj dalším gólem navázal Tomáš Houdek. Kromě toho dali libčanští fotbalisté v aktuálním ročníku přeboru ještě dvě další branky. Po 6 zápasech tak v tabulce královehradeckého přeboru získaly Libčany 3 body a svítí u nich nepříznivé skóre 4:13.

V MOL Cupu mají ale Libčany o poznání lepší bilanci. První utkání odehrál modrobílý klub 30. července v rámci předkola, když na svém hřišti přivítal Hlinsko. Po brance Michaela Hofmana z 89. minuty se radoval z výhry 1:0 navíc také z postupu do další fáze poháru.

V 1. kole poháru se Libčany utkaly s Českým Brodem a v zápase padlo hned 5 branek. Klub z Královehradeckého kraje sice v 56. minutě dostal gól na 1:2. Hned o dvě minuty později ale zápas vyrovnal a v 64. minutě se díky vlastnímu zásahu českobrodského Ondřeje Kejhy dostal do vedení 3:2, které už si bezpečně pohlídal.

Dukla v posledním zápase napravila zaváhání z předchozích dvou zápasů a Vlašim porazila jednoznačně 2:0. O obě branky dejvického klubu se postaral Lukáš Matějka, který je s 5 góly v čele žebříčku střelců druhé nejvyšší soutěže.

Ačkoliv jsme z posledních pěti zápasů 3krát vyhráli (3:1 se Slavií B, 2:0 s Vyškovem a 2:0 s Vlašimí), s Varnsdorfem jsme remizovali 1:1 a s Příbramí jsme prohráli 0:1, nemůžeme být se svým umístěním spokojení. Po 8 kolech nám totiž patří až 10. místo.

V poháru se zatím Dukla utkala jen se Sokolem Hostouň, který hraje ČFL. Toto utkání jsme bez větších obtíží vyhráli a po brankách Davida Kozla, Kima Seung Bina a Quadriho Adedirana jsme si připsali výhru 3:0 a vůbec poprvé v sezóně jsme se radovali z výhry.