• Články mládež

• 07.06.2022

U 13 na turnaji v Německu a Roudnici

Naši mladší žáci se o víkendu zúčastnili dvou kvalitně obsazených turnajů - v německém Hannoveru a Roudnici nad Labem.

První červnový víkend jsme se zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje v Německu. Do Hannoveru jsme vyrazili již v pátek, abychom se ve večerních hodinách utkali s TSV Bemerode. Po cestě jsme se ještě zastavili na krátkou přestávku u stadionu RB Lipsko. Z utkání si kluci odnesli spoustu poznatků...spáleniny ze staré umělé trávy, de facto téměř neexistující pravidlo o ofsajdech, ale také 7 inkasovaných branek. Jak jsme e posléze dozvěděli, Bemerode patří k absolutní špičce v severozápadním Německu, což nakonec potvrdili i konečným 4.místem na turnaji.

V sobotu jsme základní skupinu rozehráli se stejným soupeřem. Shodili jsme o několik metrů celou obrannou řadu, abychom lépe zachytávali ofsajdové náběhy a hráli blíže k našim brankářům. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem a zvítězili. Asi jediným týmem, který nás na turnaji lehce přehrál byl Pogoň Štětín, vyrovnávací branku jsme inkasovali v posledních vteřinách utkání. Dánský Silkeborg jsme 20 minut nepustili na naší polovinu a v poslední minutě opět inkasovali na 1:1. Tato branka bohužel už na týmu zanechala následky, další 4 zápasy jsme nedokázali i přes spoustu šancí vstřelit branku. Belgický Tienen byl zcela neškodný, ale nám nestačilo ani 5 jasných šancí na vítězství. V posledním skupinovém utkání s SC Preußen Münster jsme v úvodu neproměnili penaltu a naopak z ojedinělé šance inkasovali. Sled těchto událostí nás odsoudil až ke 3.místu ve skupině a bojům o 17.-24.místo. Odpoledne jsme si zpestřili prohlídkou stadionu Hannover 96.

Nedělní program jsme odstartovali ve stejném areálu s Hansou Rostock, opět jsme celé utkání lepším týmem, zbytečně inkasujeme a následně neproměníme další pokutový kop. S polskou Gdyní stejný vývoj - držíme míč, vytvoříme si šance, které bohužel nedotáhneme, soupeř neškodný, utkání končí bez branek. Závěrečné skupinové utkání a další konfrontace s belgickým fotbalem KVK Westhoek), kdy jsme byli o několik úrovní lepší - výsledkem byla konečně vstřelená branka. V zápase od 21.místo jsme předvedli asi nejlepší výkon na turnaji - Hannover 96 jsme naprosto rozebírali, vytvářeli si šanci za šancí a zaslouženě zvítězili 2:0.

základní skupina

FK Dukla Praha - TSV Bemerode 1:0

FK Dukla Praha - Pogoň Štětín 1:1

FK Dukla Praha - Silkeborg IF 1:1

FK Dukla Praha - KVK Tienen 0:0

FK Dukla Praha - SC Preußen Münster 0:1

skupina o 17.-24.místo

FK Dukla Praha - Hansa Rostock 0:1

FK Dukla Praha - Arka Gdynia 0:0

FK Dukla Praha - KVK Westhoek 1:0

utkání o 21.místo

FK Dukla Praha - Hannover 96 2:0

Turnaje se zúčastnilo celkem 48 družstev.

V Hannoveru jsme jednoznačně zanechali skvělý dojem. Naši soupeři ze základní skupiny skončili na celkovém 4.a 5.místě a nebýt nešťastných momentů v základní skupině, zcela jistě si mohli kluci zahrát i s věhlasnějšími týmy. Všem přítomným rodičům děkujeme za neustálou asistenci a pomoc.

1. Brøndby Kodaň

22. Hannover 96

23. Niedersachsen Döhren U14

24. KVK Westhoek

Ve stejném víkendu, kdy byly 2/3 týmu na turnaji v Německu, odehrála 1/3 týmu v kombinaci s naší U12 a "pomocníky" z SC Xaverov (za což jim velmi děkujeme) skvěle obrazený turnaj v Roudnici.

Snad jen kromě úvodního utkání s Baníkem Ostrava byli kluci ve všech utkáních zdatným soupeřem a ve spoustě utkání chyběl jen malý krůček k větším radostem.

základní skupina

FK Dukla Praha - Baník Ostrava 0:4

FK Dukla Praha - Viktoria Berlín 1:2

FK Dukla Praha - Manchester United 0:1

FK Dukla Praha - SK Roudnice 2:2

FK Dukla Praha - Austria Klagenfurt 0:0

skupina o 13.-18.místo

FK Dukla Praha - RB Lipsko 2:5

FK Dukla Praha - Ústí nad Labem 0:1

FK Dukla Praha - Bohemians 1:2

FK Dukla Praha - Slavia Karlovy Vary 3:0

FK Dukla Praha - Austria Klagenfurt 2:2

Je potřeba říct, že všechny kluby byly na tomto turnaji ve svém TOPu. Nám se podařilo vytížit celý tým a obě akce velmi dobře zvládnout.

1.Viktoria Plzeň

2.Hertha Berlín