• Ohlasy po zápase

• 22.08.2020

Trenéra Skuhravého těšil zlepšený výkon ve druhé půli. Budeme ještě lepší, tvrdí

Tři body, tři vstřelené góly a žádný inkasovaný. Fotbalisté Dukly Praha vstoupili do nové sezony jasnou výhrou nad Vyšehradem a trenér Roman Skuhravý si pochvaloval hlavně zlepšený výkon ve druhém poločase. „Ale úplně spokojený nebudu nikdy,“ usmíval se po zápase.

Jak se vám utkání hodnotí?
Prvních třicet minut bylo kostrbatých, neučesaných. Spálili jsme pár šancí, ale pak jsme naštěstí po nádherné akci vstřelili první gól. Ve druhé půli jsme se zlepšili. Líbilo se mi zhruba pětadvacet minut, kdy jsme přidali další dva góly a prezentovali se fotbalem, jaký chceme hrát.

Museli jste reagovat na vlažný úvod?
V poločase jsme upravili nastavení, měli jsme problémy s pasivitou polařů. Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Závěr ale taky nebyl stoprocentní, v ideálním případě bychom měli utkání kontrolovat, dohrát bez ztrát a soupeře ještě potrestat. Jsem každopádně rád, že jsme po dlouhé době vyhráli první zápas v sezoně. Pro kluky je to cenné vítězství. Věřím tomu, že budeme ještě lepší.

Podepsala se na mužstvu i nervozita z prvního zápasu sezony?
Ano, s tím bojujeme. Minulý týden v Příbrami jsme odehráli super devadesát minut, protože o nic nešlo. Teď jsme se na začátku hledali. Hráli jsme na krásném hřišti, soupeř na nás byl dobře nachystaný. Byl tam určitý blok, dávám si to dohromady s věkem týmu i odchodem klíčových hráčů.

Je výhra v úvodním zápase o to cennější?
Pro tým to je důležité, ale já to takhle moc neberu. Hraje se dvacet šest zápasů a body se rozdělují v každém z nich. Těší mě, že jsme se naladili na středu, kdy hrajeme pohár na hřišti Admiry.