• Klub

• 22.08.2018

Srpen 1968 a neuskutečněné utkání

Ve středu 21. srpna 1968 se na stadionu Juliska mělo uskutečnit odvetné mezinárodní utkání soutěže o Interpohár. Dukla Praha měla hrát proti SK Rapid Vídeň, utkání se ale neuskutečnilo, protože v těchto dnech proběhla invaze sovětských vojsk a vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

První vzájemné utkání se odehrálo již 24. dubna 1968 ve Vídni a skončilo vítězstvím rakouských fotbalistů 2:0. Odvetný zápas se nikdy neuskutečnil. Oba týmy tak z bojů o Interpohár vypadly, do dalších kol soutěže postoupil portugalský celek Sporting Club Portugal Lisabon. SK Rapid Vídeň v té době trénoval úspěšný čs. trenér Rudolf Vytlačil, Duklu vedl Bohumil Musil.

Ve dnech po invazi naše mužstvo nemohlo trénovat, vojska se pohybovala i před areálem stadionu Juliska a doprava v Praze byla ochromena. Srpnové dny znamenaly v Československu změny ve všech oblastech života a ovlivnily celou naší společnost.