• A-tým

• 01.12.2020

Souboj s lídrem! Na Julisku přijede Hradec Králové

V sobotu jsme po dlouhém půstu zvládli derby s Viktorií Žižkov a konečně získali tři body, teď v rámci 11. kola vyzveme dalšího těžkého protivníka. Na Julisce se představí Hradec Králové, lídr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Utkání má výkop ve 13:00 a vysílá ho v přímém přenosu stanice ČT Sport.

Víkendová domácí porážka s Prostějovem (0:1) byla pro „Votroky“ vůbec první v sezoně. Kromě ní Hradec z deseti zápasů sedm vyhrál a dvakrát remizoval. V tabulce má před tímto duelem 23 bodů a dvoubodový náskok na druhou Líšeň.

Dukla je osmá a chce navázat na povedené vystoupení na Proseku proti Žižkovu, kterým jsme dosáhli teprve třetího vítězství v tomto ligovém ročníku. „Víme, jakou máme kvalitu a také víme, na čem pracovat. Zápasy, které jsme nezvládli výsledkově, byly z naší strany hodně podobné a dostali jsme v nich góly z jednoduchých situací. Jsem rád, že to teď kluci konečně urvali,“ uvedl trenér Roman Skuhravý.

Další utkání se soupeřem z horní poloviny tabulky navíc může Dukle sedět. „Když nemáme co ztratit, tak je to pro mladé mužstvo pozitivum,“ doplnil.

V sestavě proti Viktorii Žižkov udělal trenérský tým celou řadu změn a vyplatilo se. „Primárně před zápasem s Hradcem jsme chtěli roztrhat vazby a přinutit hráče, aby nad chybami zbytečně nepřemýšleli. Třeba Ayong zahrál v obraně výborně. Má na to vynikající tělesné předpoklady a může nás jen mrzet, že jsme na to nepřišli dřív.“

Hradečtí letos patří k týmům s nejpevnější obranou a efektivní ofenzivou. Za deset zápasů nastříleli 18 gólů, více má jen Líšeň (19). Největší gólovou hrozbou je slovenský útočník Erik Prekop, jenž je s pěti zásahy třetím nejlepším střelcem celé soutěže.

Z hřišť soupeře přivezl Hradec Králové v této sezoně již 13 bodů za čtyři výhry a jedinou remízu 1:1 s Táborskem. Východočeši dokázali zvítězit v Jihlavě, proti Žižkovu, v Třinci a v Blansku. Dukla doma prohrála jen jednou v předminulém kole s Chrudimí (0:2), má ale také nejvíce domácích remíz (3) ze všech týmů v lize. Tříbodový zápas jsme na Julisce zažili naposledy 19. září při výhře 3:1 nad Třincem.

Ve vzájemných zápasech v loňské sezoně vždy platilo, že zvítězil hostující tým. Nejprve v červenci Dukla na východě Čech získala tři body za výhru 2:0, Hradec ale v odvetě na našem trávníku zvítězil v poměru 2:1.

Vzájemné zápasy v loňské sezoně

2. kolo, FC Hradec Králové – FK Dukla Praha 0:2 (0:0)
Branky: 84. Tetour, 90. Holík

Sestava Dukly: Hruška – Kozma, Piroch, Chlumecký – Douděra (64. Souček), Tetour, González (82. Krunert), Doumbia, Preisler – Hadaščok (78. Ayong), Holík.

16. kolo, FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 1:2 (0:1)
Branky: 70. Preisler – 2. Urma, 54. Vlkanova

Sestava Dukly: Hruška – Souček, Piroch, Chlumecký – Kott (60. Hašek), Doumbia (69. Douděra), Tetour, Krunert, Preisler – Holík (60. Ayong), Hadaščok.