• Preview k zápasu

• 24.06.2022

Série přípravných zápasů startuje. Už v sobotu proti Spartě

V sobotu 26. června nás čeká první přípravný zápas a hned půjde o ostrý střet. Dukla nastoupí od 11 hodin na Strahově proti A-týmu Sparty. Vstupné se neplatí.

Zápas Dukly se Spartou bude zajímavý kvůli mnoha faktorům.

Oba pražské týmy totiž mají nové trenéry a nastoupí k prvnímu přípravnému zápasu. Duel tak bude prvním zápasem na lavičce Dukly pro hlavního trenéra Petra Radu a v obdobné situaci je i jeho protějšek Dán Brian Priske. „Vždycky když přijde nový trenér, tak se všichni hráči chtějí ukázat. Pro nás je to nový impulz a určitě budeme chtít tím spíš zápas vyhrát,“ hodnotí situaci David Kozel.

Dukla zahájila trénink v pondělí 20. června a důraz byl zatím kladen především na fyzická cvičení a na nabírání kondice. „Popravdě taktiku jsme nějak dopodrobna ještě nerozebírali. Spíše se teď věnujeme kondici. Ale na trénincích jsme si samozřejmě některé herní situace vyzkoušeli a před zápasem si určitě něco řekneme. Máme za sebou náročný týden, zápas se Spartou nám ukáže, jak na tom jsme a kde je potřeba ještě přidat,“ popisuje Kozel.

Zápas se Spartou odstartuje sérii přípravných zápasů a hráči se na naplánovaná utkání velmi těší. „Hrát zápasy je pro nás hráče zpestřením přípravy, navíc hrát proti takovému týmu jako je Sparta, to je vždy čest,“ dodává mladý záložník.

Sparta nepatří k oblíbeným soupeřům Dukly. Z posledních 5 vzájemných zápasů se Dukla z vítězství neradovala ani jednou.

Z přípravného zápasu jsou ale důležité hlavně herní poznatky a o výsledek nejde tolik, jako v soutěžním utkání. V zápase se s velkou pravděpodobností představí i některé nové posily a hráči na testování.