• Preview k zápasu

• 24.09.2018

Se Zlínem budeme bojovat o body v sobotu

Netradičně v sobotu odpoledne odehraje Dukla další domácí utkání, tentokrát proti Fastavu Zlín. Ten prožívá výborný úvod sezony, pod vedením trenéra Michala Bílka se prezentuje dobrými výkony a je pravidelně odměňován bodovými zisky, díky čemuž patří do horní části tabulky.

Zlín je v tabulce po 9. kole o celých 12 příček výše než tým z Julisky, tedy na 4. místě. V letošní sezoně zaznamenal už 6 výher a celkově si připsal 19 bodů. Jediné dva týmy, které Zlín zatím porazily, jsou mistrovská Plzeň a rozjetý Baník Ostrava. Zlín je nahoře i v ofenzivních ukazatelích. Do branek soupeře se trefil už šestnáctkrát, vícekrát pálily přesně jen Mladá Boleslav, Slavia a Sparta. Zlínští inkasovali celkem sedmkrát, i v tomto ukazateli patří mezi nejlepší týmy ligy.

Od stávající sezony vede Zlín jako hlavní kouč bývalý reprezentační trenér Michal Bílek. Do kádru přišlo značné množství nových hráčů. Patří mezi ně záložník Petr Hronek, který v loňské sezoně startoval za tým Vysočina Jihlava, kde se s Bílkem setkal. Z Jihlavy se vrátil z hostování obránce Libor Holík. Z Vlašimi doplnil tým útočník Pavel Vyhnal. Ke skupině mladých posil se řadí také záložník Tomáš Masař, který se vrátil z ročního hostování ve fotbalovém Třinci. Dalším nováčkem v A-týmu je Argentinský záložník Pablo Joaquin Podio, který v minulé sezoně hostoval v ázerbajdžánském týmu Keshla. Přišel bývalý ostravský hráč Alexander Jakubov, který strávil minulou sezonu na hostování v Ústí nad Labem. Staronovou posilou je útočník Tomáš Poznar, který v mateřském Zlíně hostuje z Plzně. Do Zlína přišel na půlroční hostování šestadvacetiletý záložník Dukly Lukáš Holík, který v letošní sezoně odehrál za náš A tým 7 utkání a vstřelil gól Teplicím.

V 9. kole viděla vyprodaná zlínská Letná zápas Zlína s Baníkem Ostrava, ve kterém byli šťastnějším týmem hosté, kteří vyhráli 2:1 a uštědřili Zlínu první domácí prohru v sezoně. „Měli jsme dobrý začátek, ale postupem času jsme hodně ztráceli balony a nedostávali jsme se do kombinace a do zakončení, nevytvářeli jsme si šance. Možná kdyby padl gól v 70. minutě, kdy Beauguel nastřelil gólmana, měli bychom čas to otočit, ale dnes jsme byli horším týmem,“ řekl po zápase trenér Michal Bílek.

Dukla po 9. kole zůstala na 16. místě tabulky se třemi body a jedinou výhrou nad Libercem. Naše gólové skóre je velmi nepříznivé: 6 vstřelených a 20 obdržených gólů. Přesto je vidět, že jde naše hra nahoru. V posledním zápase v Olomouci jsme prohráli 0:1. „Předposlední s posledním, věděli jsme, jaký zápas nás čeká. Paradoxně jsem vnitřně s hrou, s kterou jsme se tu prezentovali, hodně spokojený, protože tam byl velký nárůst oproti zápasu s Libercem, bohužel s tím, že na posledních třiceti metrech jsme netrpěliví a nedodržujeme to, co jsme se za 14 dní naučili v založení a středním pásmu. Věřím, že pokud tohle odstraníme, budeme úspěšní. Na druhou stranu to bylo vyrovnané utkání, prohrát ho ze standardní situace, na kterou se připravujete, mě hodně mrzí. Začátek druhého poločasu jsme byli jasně lepším týmem, bohužel to vyvrcholilo šancí Jana Holendy, kdy v takovém zápase si musíme pomoct. Závěr už byl hektický, rozkouskovaný, nedostali jsme se k zakončení. Velká pochvala pro mé hráče, jakým způsobem jsme se tu prezentovali v kombinaci, jednoznačně musíme přidat ve finální fázi, je škoda takhle zazdít zisky, které máme,“ řekl po zápase Roman Skuhravý.

Držme v sobotu Dukle palce, ať naváže na poslední domácí zápas a zvládne se Zlínem bodovat!