• A-tým

• 05.04.2019

Rozhodnutí disciplinární komise

Disciplinární komise LFA včera na svém zasedání potrestala hráče Dukly Branislava Miloševiče za pád v zápase s Karvinou ve 25. kole FORTUNA:LIGY.

Disciplinární komise se rozhodla potrestat Branislava Miloševiče za nesportovní chování (nafilmování pádu v pokutovém území, které vedlo k nesprávnému nařízení pokutového kopu) v utkání proti MFK Karviná zastavením závodní činnosti na jedno soutěžní utkání a peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

Klub rozhodnutí respektuje, i když s ním nesouhlasí. Disciplinární komise nevyvrátila možnost kontaktu hráče Karviné na Miloševiče zezadu, proto se z našeho pohledu o přestupek protihráče jednalo. Nehledě na to, zda budeme hodnotit simulaci následného pádu, prvotním přestupkem je v tomto momentě kopnutí zezadu do nohy Miloševiče hráčem soupeře (viz foto).

Dukla se zřekla odvolání proti rozhodnutí disciplinární komise. Branislav Miloševič si zápasový trest odpyká během zápasu se Slavií, do kterého nenastoupí.