• Klub

• 29.03.2018

Před generálním štábem probíhá dukelská výstava

Fotografická výstava nazvaná 70 let ASC Dukla a armádní sportovci na ZOH 2018 byla slavnostně zahájena ve středu 28. března. Před budovou Generálního štábu Armády České republiky na Vítězném náměstí bude k vidění do 9. května tohoto roku.

Výstavu zahájil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. Na velkoformátových panelech jsou fotografie rozdělené do tematických sekcí podle odvětví, seznámíme se na nich například s historií atletiky, vodních sportů, bojových sportů pod hlavičkou Dukly, ale samozřejmě i s dukelským fotbalem, který dříve také patřil do struktur AČR. Po slavnostním zahájení následovala autogramiáda vybraných armádních sportovců.

Expozice vznikla ve spolupráci Vojenského historického ústavu Praha a ASC Dukla, mapuje historii armádního vrcholového sportu od roku 1948, kdy byl založen Armádní tělocvičný klub, až do současné podoby Armádního sportovního centra Dukla.

Autorkou výstavy a také novějších fotografií je Ivana Roháčková, která se stará o komunikaci ASC Dukla. „V minulosti jsem dělala knížku o 60 letech Dukly nazvanou Sport se jménem Dukla, v ní je asi 1200 fotografií, z toho jsme tedy mohli čerpat a do archivů jsme nemuseli. Tuto výstavu jsme měli i k 65 letům, takže nyní ji stačilo doplnit o nové fotky z poslední doby. Nejvíc hrdá jsem na fotku Ester Ledecké při dojezdu Super G, protože tam bylo málo fotografů a takový úspěch nikdo nečekal. Jsem ráda, že jsem tam byla a že ty fotky existují,“ říká Roháčková.