• Preview k zápasu

• 29.04.2022

Poslední dubnový souboj. Na Julisku přijede rezerva pražské Sparty

Náročný dubnový program zakončíme v sobotu posledním osmým zápasem. V něm se v rámci 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY střetneme se Spartou Praha „B“. Zápas začíná v 10:15 hod.

Dukla tím zároveň odstartuje sérii tří utkání, kdy se proti nám postaví celky ze špičky tabulky. Po Spartě jedeme příští týden v neděli na půdu brněnské Zbrojovky, pak ve středu 11. května nastoupíme doma proti Vlašimi.

„Jsou to naši konkurenti. Tyhle zápasy jsou pro nás vždy skvělým měřítkem, které nám ukáže, jestli se s těmito mužstvy můžeme porovnávat,“ řekl Bohuslav Pilný, náš hlavní trenér. „V sezoně už jsme některé z nich dokázali porazit, na druhou stranu naše dlouhodobé výkony a výsledky ukazují, že zřejmě mezi úplnou špičku nepatříme.“

Aktuálně je Dukla na sedmé příčce s 36 body, sparťanská rezerva dosud posbírala 44 bodů a je čtyři kola před koncem třetí. Do baráže o první ligu ovšem promluvit nemůže, neboť Sparta už má v nejvyšší soutěži svůj první tým.

Ten rezervní, možná překvapivě, patří ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE k nejlepším. Mladí sparťané si drží celou sezonu konzistentní výkonnost a aktuálně prohráli jediný z posledních sedmi zápasů. Na Julisku přijeli s dvěma remízami v zádech – 2:2 v Třinci a 1:1 doma s Jihlavou.

Letenští si často v sestavě pomáhají hráči, které fanoušci znají ze sparťanského „áčka“ – ať už Lukáš Juliš, Filip Souček nebo Matěj Polidar. Mužstvo vede jako hlavní trenér Michal Horňák, jenž jako hráč získal se Spartou deset ligových titulů.

Dukla má aktuálně za sebou tři zápasy, ve kterých nedokázala vyhrát. Padli jsme s Prostějovem i Varnsdorfem a ve středu remizovali v Ústí nad Labem. Vítěznou radost jsme naposledy užili proti jinému pražskému týmu Viktorii Žižkov (výhra 3:1).

Spartu teď chceme porazit i proto, že nás soupeř na svém hřišti na Strahově rozstřílel na podzim vysoko 5:1. Sluší se však připomenout, že zápas byl dlouho vyrovnaný a sparťané nasázeli čtyři góly v posledních patnácti minutách.

Proti týmům ze špičky se nám ale hraje lépe, už jsme to v sezoně několikrát dokázali a rádi bychom to zopakovali i v sobotu. A také zlepšili bilanci na domácím hřišti, ta nás totiž řadí mezi nejhorší v lize.

Poslední zápasy obou týmů

FK Ústí nad Labem – FK Dukla Praha 1:1 (0:0)

Branky: 81. Černý – 47. Konan. ŽK: Skopec. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Lakomý. Střely na bránu: 3:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 0:8. Držení míče (v procentech): 50:50.

Sestava Dukly: Reichl – Ruml, Konan, Kulhánek, Kovernikov – Souček, Skopec (78. Piroch), Habovda, Breda (60. Kozel) – Bin (83. Buchvaldek), Šebrle (83. Červenka).

AC Sparta Praha „B“ – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Góly: 8. Juliš – 62. Selnar (pen.). ŽK: Křišťál, Krčík. Rozhodčí: Švagr – Vyhnanovský, Matoušek. Střely na bránu: 2:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:4. Držení míče (v procentech): 51:49.

Sestava Sparty „B“: Tůma – Suchomel, Piško, Červak (84. Vydra), Polidar – Ryneš, Jonáš, Souček (68. Pudhorocký), Goljan (59. Dudl) – Juliš (68. Turyna), Kozák (59. Holoubek).