• Preview k zápasu

• 05.08.2021

Podruhé za sebou venku. Dukla zabojuje o další body v Jihlavě

Třetí domácí zápas v sezoně a druhý na hřišti soupeře. V pátek 6. srpna nás čeká střetnutí v Jihlavě, kde má předehrávka 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY výkop v 18:00.

Půjde o souboj týmů, které dosud neztratily ani bod. Dukla porazila Vyškov 2:1 a týden nato vyhrála 3:1 v Třinci, Vysočina vyprovodila shodnými výsledky 2:1 Varnsdorf i Ústí nad Labem.

„Do Jihlavy pojedeme se stejným nastavením jako do Třince. Hlavně s pokorou, nechceme po dvou výhrách létat v oblacích. Čeká nás znovu velmi těžké utkání,“ řekl Bohuslav Pilný, náš hlavní trenér.

Minulý týden v Třinci se nám povedl druhý poločas, kdy jsme za nerozhodného stavu soupeře deset minut před koncem zlomili. Rozdílový gól dal Marek Fábry, třetí pak přidal už v nastavení Kim Seung Bin. Více o utkání si přečtěte  ZDE.

Kromě nás a Jihlavy mají z dosud dvou odehraných duelů plný počet bodů také Sparta „B“ a Zbrojovka Brno. Vysočinu může jen mrzet, že v zápasech při svých výhrách 2:1 vždy vedla o dva góly a korigující branku inkasovala v obou případech až v úplném závěru. Její čtyři góly dali mimochodem čtyři různí střelci (Selnar, Arroyo, Shudeiwa a Araujo-Wilson).

V našem dresu si, zdá se, přenesl dobrou formu z přípravy útočník Marek Fábry, jenž se trefil v obou ligových duelech a šanci v sestavě by měl dostat i tentokrát. Jinak je sestava nejistá, trenéři i po prvním (vítězném) zápase hráče na řadě postů proházeli.

Loni jsme se s Jihlavou potkali celkem třikrát (dvakrát v lize a jednou v přípravě) a máme mírně pozitivní bilanci. Dva zápasy skončily remízou, ten poslední ligový na půdě Vysočiny jsme po gólu Lukáše Buchvaldka vyhráli v dubnu 1:0.

Na utkání nás můžete přijet osobně podpořit, pokud budete splňovat některou z podmínek bezinfekčnosti:

• negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o prodělání nemoci COVID-19 v období předchozích 180 dní
  • certifikát o dokončení očkování nejméně před 14 dny

Poslední zápasy obou týmů

FK Ústí nad Labem – FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)
Branky: 90. Miskovič – 13. Shudeiwa, 89. Arujo-Wilson

Sestava Jihlavy: Vejmola – Svoboda, Pojezný, Vlček, Křišťál – Tureček, Shudeiwa (85. Fila) – Arroyo (64. Křivánek), Selnar (75. Franěk), Peřina (85. Štefánek) – Vedral (75. Araujo-Wilson).

FK Fotbal Třinec - FK Dukla Praha 1:3 (1:1)
Branky: 31. Petráň – 8. Barac, 81. Fábry, 90. Bin.

Sestava Dukly: Rada – Souček, Konan (35. Faleye), Piroch, Ruml – Kulhánek, Peterka – Cienciala (63. Bin), Kozel (63. Buchvaldek), Barac (87. Kozma) – Fábry.