• Preview k zápasu

• 11.02.2019

Podruhé za sebou na Julisce: V pondělí hostíme Spartu Praha

Vstup do jarní části se Dukle docela povedl, ve 20. kole remizovala na Julisce 1:1 s Baníkem Ostrava. Výkon s týmem ze špičky soutěže ukázal, že Dukla chce bojovat a s posledním místem tabulky se nesmíří. Příští pondělí bude moct navázat s dalším velmi silným týmem, kterým je Sparta Praha.

Sparta má po 20 odehraných kolech stejně bodů jako již zmíněný Baník Ostrava, tedy 35, a nachází se na 4. místě tabulky. Na vedoucí Slavii ztrácí 17 bodů. V právě probíhajícím ročníku se celku z Letné nedaří podle očekávání, jen v 10 zápasech si Sparta připsala plný počet bodů. Kromě toho pětkrát prohrála a pětkrát remizovala. Dukla se Spartou se letos střetly v 7. kole. V utkání, které nám nesedlo, jsme prohráli 0:2 po gólech Tetteha a Kangy.

Ve sparťanském týmu se toho přes zimní pauzu hodně změnilo. Přestoupilo nebo odešlo na hostování celkem 8 hráčů. Ještě před koncem loňského roku se Srb Mihailo Ristič vrátil z hostování do ruského FK Krasnodar. V rámci FORTUNA:LIGY se přesunuli pouze dva hráči: David Hovorka, který byl již první polovinu sezony v Jablonci na hostování, ze kterého vznikl přestup. Tím druhým byl Bogdan Vatajelu, který odešel po půl roce odehraném za Spartu na hostování též do jabloneckého týmu. Po čtyřech letech odešel ze Sparty Josef Šural, který přestoupil do tureckého Alanyasporu. Jeho nejúspěšnější sezonou byla 2017/18, kdy nastřílel do brány soupeřů celkem 10 gólů. Na hostování do slovenského Spartaku Trnava odešel Václav Dudl. Poslední dva hráči, kteří odešli ze Sparty Praha pouze na hostování jsou Turek Semih Kaya (Galatasaray SK) a Vukadin Vukadinovič (Bolusporu). Jeden z nejsledovanějších přestupů celé ligy byl odchod kapitána Nicolae Stancia do saudskoarabského týmu Al Ahli.

První ze sedmi přípravných utkání velmi úspěšné zimní přípravy odehrála Sparta 9. 1. s Dynamem České Budějovice, v zápase, který skončil výhrou 3:1, se za Spartu trefoval Drchal, Stanciu a Petrák. Další utkání odehrála Sparta s německou Chotěbuzí, kdy po gólech Tetteha a Chipcia vyhrála 2:0. Druhé ze dvou přátelských utkání s českým týmem sparťanští odehráli s Vltavínem. Zápas skončil jednoznačnou výhrou 5:0 po dvou gólech Drchala a trefách Civiče, Stancia a Chervaka. Na soustředění ve Španělsku proběhly další čtyři zápasy. Prvním soupeřem byl maďarský MOL Vidi, ve vítězném zápase 3:1 se trefovali Chipciu, Kanga a Plavšič. V dalším utkání s Dynamem Kyjev, v němž Sparta slavila v posledních minutách výhru 3:2, se trefovali Tetteh, Stanciu a Hložek. V předposledním přípravném utkání Sparta vyzvala čínský Peking Renhe, se kterým vyhrála 4:1 po gólech Haška, Sáčka a dvou gólech Drchala. Poslední zápas soustředění byl s bulhraským týmem CSKA Sofie. Za pražský tým se ve vyhraném utkání 3:2 trefovali Drchal, Kanga a Chipciu.

I vstup do jarní části byl povedený. V prvním ligovém utkání po zimní pauze Sparta porazila Bohemians 1:0 až v závěru, na to se ale historie neptá. Gól z penalty vstřelil Frýdek.

Dukla předvedla v pátek dobrý výkon v atraktivním zápase s Baníkem. Získaný bod nás sice z posledního místa neposunul, udržel nás ale v kontaktu se zbytkem spodních vod. Doufejme, že bodovat se nám podaří i za týden, a že se zvučného soupeře nezalekneme. Přejme klukům z Dukly hodně štěstí!