• Preview k zápasu

• 30.04.2019

Podruhé v ligové sezoně přivítáme na Julisce Bohemians

V rámci prvního kola FINÁLE FORTUNA:LIGY se ve skupině o udržení Dukla utká doma s týmem Bohemians 1905. Malé pražské derby začne na Julisce v pátek v 18 hodin. Povede se Dukle snížit ztrátu na předposlední Karvinou?

Bohemians po základní části skončili na 11. místě tabulky, tedy jako první tým spodní skupiny. To je pro vršovické velká škoda, protože Teplice na 10. místě mají jen o dva body více a díky tomu si zahrají skupinu o Evropskou ligu. V posledním kole měli hráči z Ďolíčku prostřední skupinu na dosah, se Slováckem téměř polovinu utkání vedli, v 68. minutě ale přišel vyrovnávací gól Tomáše Zajíce ze Slovácka a remíza 1:1 společně s remízou Teplic 0:0 s Příbramí odsoudila Bohemians k poslední skupině. "Mám smíšené pocity. Jsem zklamaný z toho, že jsme byli třiadvacet minut od skupiny o Evropskou ligu, což by bylo vzhledem k průběhu celé sezony vynikající. Na druhou stranu se hráči vydali ze všech sil. V závěru jsme mohli strhnout výhru na naši stranu. Já už měl ruce několikrát nahoře a radoval se. Oba týmy hrály s obrovským nasazením. Podobně těžké duely nás čekají ve skupině o záchranu. Jsem potěšen nejen tímto výkonem, nýbrž i během celého jara. Musíme prostě aktuální stav akceptovat a připravovat se na další mikrocykly," řekl po zápase posledního kola trenér Bohemians Martin Hašek.

Klokani neprožívají snadnou sezonu, na rozdíl od té minulé, v níž skončili sedmí, se letos od 15. kola propadali tabulkou. Na přelomu března a dubna se však dokázali zmátořit a úplnému dnu tabulky utekli, v nadstavbě je však čeká dalších pět velmi těžkých zápasů. Naše vzájemné zápasy v této sezoně dopadli lépe pro klokany, kteří nejprve ve 3. kole zvítězili na Julise 1:0, na podzim se v 17. kole Dukle povedlo uhrát remízu 0:0 v Ďolíčku. Potkali jsme se také v generálce na jarní část, v níž jsme nad Bohemians zvítězili 2:1.

Dukla se už od začátku sezóny trápí, čemuž nasvědčuje fakt, že od 4. kola je až na krátké výjimky stále posledním týmem ligy a po základní části skočila taktéž na posledním 16. místě. Za celou sezonu jsme si připsali pouze 5 výher, což je nejméně ze všech týmů letošní FORTUNA:LIGY. Ve 25. kole jsme dokázali porazit Karvinou, která je v tabulce aktuálně největším soupeřem. Po tomto utkání ale dukelští nedokázali vyhrát zápasy s vyrovnanými soupeři. Karviná naopak využila každou příležitost, vyhrála také nad jedním z nejsilnějších týmů ligy Spartou, čímž Dukle na předposledním místě odskočila o 9 bodů. Po prohře s Plzní 0:4 ve 30. kole už nebyl optimistický ani trenér Roman Skuhravý. „Od vápna k vápnu je to konkurenceschopné, v boxech ale ne. V obranném nám chybí zodpovědnost a v útočném agresivita a odvaha. Dneska Plzeň vyhrála zcela zaslouženě, protože potrestala naše chyby. Daleko pravděpodobněji dalších pět zápasů využijeme k tomu, abychom dali příležitost hráčům, kteří nebyli tolik vytížení, ale uvidíme. Ve hře je 15 bodů a budeme chtít v každém zápase uspět, ale ztráta na Karvinou je 9 bodů, nejsem naivní. V této chvíli se to pro Duklu rovná sestupu.“

Aktuálně lepší formu má z posledních pěti zápasů Bohemians. Dvě remízy se Slováckem a Mladou Boleslaví, dvě výhry s Teplicemi a silným Jabloncem. Jedinou prohru z posledních pěti zápasů si zelenobílí připsali v Plzni, se kterou ještě v prvním poločase prohrávali 2:0. Dva góly hráčů z Ďolíčku ale dokázaly utkání vyrovnat na 2:2 a až v 85. minutě rozhodl Tomáš Chorý o výhře Plzně. Dukla dokázala z pěti utkání bodovat pouze jednou, a to remízou 2:2 s Mladou Boleslaví. Zároveň si také na konto připsala několik vysokých proher. Nejprve se Slavií na domácí půdě prohrála 1:5, v posledním kole základní části prohrála v Plzni 0:4. Nadstavba je naší poslední nadějí na setrvání v první lize. Buďte u toho s námi!