• Klub

• 03.04.2018

Počínání dukelských hráčů v reprezentacích

Čtyři hráči Dukly byli v březnu nominováni do českých reprezentačních výběrů. Tomáš Lauko se posunul z řad náhradníků do finální nominace U19, David Douděra se zúčastnil programu U20 a Michal Bezpalec byl náhradníkem pro kvalifikaci U21 na EURO. Záložník Daniel Villaseca je v širším výběru české reprezentace U15. Přínášíme vám shrnutí jejich počínání.

Trenér reprezentační devatenáctky Luboš Kozel dodatečně posunul osmnáctiletého dukelského obránce Tomáše Lauka z řad náhradníků na soupisku. Český tým U19 absolvoval v Itálii elitní fázi kvalifikace na letošní mistrovství Evropy do 19 let. 21. 3. Češi remizovali 0:0 s Polskem, 24. 3. prohráli s Řeckem těsně 2:3, 27. 3. uhráli s Itálií remízu 1:1, Tomáš Lauko nastoupil jako střídající hráč v 83. minutě. Na evropský šampionát se bohužel český tým neprobojoval.

Devatenáctiletý obránce David Douděra začíná pomalu pronikat do zápasů dukelského A týmu, nyní byl v nominaci českého týmu U20, který se účastnil Elite Tournament. Svěřenci trenéra Karla Krejčího absolvovali dva zápasy. 22. 3. hostili Itálií v Přešticích, 1:0 vyhráli. 27. 3. porazili v Zeistu Nizozemsko 3:1. David Douděra nastoupil v základní sestavě a odehrál 46. minut.

Obránce A týmu Michal Bezpalec má za sebou již několik zkušeností z mládežnických reprezentací. Jako náhradníka týmu U21 ho trenér Vítězslava Lavička nominoval pro kvalifikační zápasy o EURO do 21 let, které bude v roce 2019 hostit Itálie a San Marino. Bezpalec se k týmu nakonec nepřipojil a zůstal v širším výběru.

Záložník Daniel Villaseca je mezi náhradníky české reprezentace U15 pod vedením trenéra Jiřího Vorlického. V plánu jsou dva přípravné zápasy proti Irsku, a to 3. a 5. 4. K týmu se zatím nepřipojil.