• Preview k zápasu

• 20.11.2020

Po skoro dvou měsících venkovní zápas. Dukla se představí ve Vlašimi

Naposledy 27. září ve Varnsdorfu. Od té doby jsme hlavně kvůli koronavirové pauze další venkovní zápas nesehráli. Až teď po téměř dvou měsících čeká Duklu znovu výjezd na hřiště soupeře – v neděli od 13:30 odehraje duel 8. kola ve Vlašimi.

Domácí klub by měl z utkání poskytnout živý video stream. Odkaz na něj zveřejníme v den utkání.

Potkají se týmy, které před 8. kolem nastřílely z celé ligy nejvíce gólů, a to 13. Kromě Dukly a Vlašimi dosáhla na stejnou gólovou metu už jen Líšeň.

Vlašim na rozdíl od Dukly stihla po restartu ligy odehrát už dva zápasy a získala v nich jen jeden bod po venkovní remíze s Třincem (3:3), pět dnů nato pak v dohrávce s Prostějovem podlehla doma 1:3.

Jinak náš nedělní soupeř vybojoval za sedm odehraných zápasů osm bodů za dvě výhry, dvě remízy a tři prohry. Doma Vlašim porazila jen ve 2. kole Ústí nad Labem vysoko 5:2, pak remizovala s Blanskem 2:2 a prohrála s Prostějovem.

„Na soupeře jsme připravení, ale soustředíme se hlavně na sebe a nechceme příliš koukat na to, kdo stojí proti nám. Důležité je, jak budeme hrát my,“ řekl obránce Jiří Piroch. „Hlavně už se těšíme na zápas. Po pauze přišla hned reprezentační přestávka a stihli jsme jen jeden zápas. Teď se to konečně zase rozjede.“

Dukla bude chtít prolomit sérii remíz, aktuálně už tří v řadě, a posunout se v tabulce výš. Pozitivem může být fakt, že jsme v letošním ročníku bodovali šestkrát ze sedmi zápasů. Nevyšel nám jenom duel v Blansku, kde jsme prohráli 0:1.

Bodů jsme však měli na dosah víc, ve dvou zápasech nám ale nevyšel druhý poločas dobře rozehraného střetnutí. „To už je za námi, vůbec se k tomu nechceme vracet. Všechno jsme si řekli, zápasy a chyby jsme rozebrali. Teď jsou před námi další zápasy, ve kterých chceme zahájit vítěznou sérii,“ dodal Piroch.

Ve vzájemných duelech loňské sezony mezi Duklou a Vlašimí platilo, že vítězil domácí tým. Na Julisce jsme v srpnu soupeře porazili hladce 4:0, na jeho hřišti jsme však v odvetě bez vstřeleného gólu 0:2 padli.

Vzájemné zápasy v loňské sezoně:

7. kolo, FK Dukla Praha – FC Sellier & Bellot Vlašim 4:0 (2:0)

Branky: 32. Holík, 34. González, 60. Holík, 87. Jakab.

Sestava Dukly: Hruška  Kozma, Piroch, Chlumecký  Tetour, Doumbia, González (63. Hadaščok), Krunert (74. Jakab), Preisler  Holík, Kovaľ (85. Douděra).

21. kolo, FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Dukla Praha 2:0 (0:0)

Branky: 75. Dias, 83. V. Svoboda.

Sestava Dukly: Hruška – Dancák, Fišl, Chlumecký – Doumbia (74. Fábry), Tetour – Preisler (85. Ullman), Kozel (46. Krunert), Souček (62. Hadaščok) – Hašek, Ayong (62. Holík).