• 04.12.2018

Pátečním soupeřem bude Příbram, které máme co oplácet

V domácím zápase 18. kola se Dukla utká podruhé v sezoně s 1. FK Příbram. Pro Duklu bude předposlední utkání před Vánocemi velmi důležité, jelikož jsme remízou z minulého týdne opět snížili bodovou ztrátu a chceme se vzdálit od sestupových příček.

Dukla se minulý víkend utkala v pražském Ďolíčku s Bohemians. Po 90 minutách, v nichž nepadl jediný gól, získal tým z Julisky jeden bod do tabulky FORTUNA:LIGY. I malý zisk je pro nás lepší než žádný, i díky němu zůstává tým Romana Skuhravého dvě kola před koncem podzimní části na dosah střednímu pásmu tabulky. Nyní jsme na 15. místě a máme 15 bodů, stejně jako 14. Olomouc. Poslední je Karviná se 12 body. V nepříznivých klimatických podmínkách deštivého nedělního odpoledne hrála Dukla ze zabezpečené obrany, z několika dobře vypadajících brejků bohužel gól nevytěžila.

Příbram hrála minulý víkend ve stejný den i ve stejný čas, tedy v neděli od 15.00. Na domácím hřišti se nedokázala vypořádat s Baníkem Ostrava, který je v letošní sezóně obzvlášť ve formě. Po gólech Roberta Hrubého a Bronislava Stáni prohrála 0:2. Do 39. minuty se hrálo bez gólů, Baník přidal druhou pojišťovací branku až v nastavení druhého poločasu. Svěřenci Josefa Csaplára měli ale zejména v prvním poločase několik dobrých šancí a rozhodně nebyli horší a sám Csaplár byl z výsledku zklamaný, jak řekl na pozápasové tiskové konferenci. Nyní se náš soupeř nachází na 13. místě a má 16 bodů, tedy o jeden bod víc než my.

Tři nejúspěšnější střelci Příbrami si připsali na své konto třetinu všech vstřelených gólů týmu. Jsou jimi Miroslav Slepička, který zatím proměnil 4 střely, Antonín Fantiš, kterému se podařilo totéž, a Roman Květ – ten se trefil třikrát. Miroslav Slepička je bývalý hráč Sparty Praha a Slovanu Liberec, v příbramském klubu hraje letos 3. sezonu. Nejlepší statistiky dokázal zaznamenat v sezoně 2007/08, kdy za Spartu nastřílel 12 ligových gólů. Nyní ale Příbrami kvůli zranění chybí. Antonín Fantiš prošel od svého debutu v Příbrami v sezoně 2008/09 dohromady čtyřmi kluby. Kromě již zmíněné Příbrami hrál také za Baník Ostrava, Jablonec nebo Zlín. Dres Příbrami obléká po desetileté pauze. Roman Květ je teprve dvacetiletý obránce, který debutoval v sezoně 2016/2017 v Příbrami, tamtéž zatím odehrál dvě sezony. Na rozdíl od té minulé zatím nastoupil téměř do všech utkání. Nejvíc se mu dařilo na začátku, kdy vstřelil po gólu v utkání s Teplicemi a Bohemians.

Co se týče aktuální formy, šla Příbram po výborném startu sezony trochu dolů. Ve čtvrtém kole nás na svém stadionu porazila vysokým skóre 4:0, v posledních pěti zápasech ale třikrát prohrála a dvakrát remizovala a nasbírala pouze 2 body. Dukla je na tom o trochu lépe, v pěti ligových zápasech jednou vyhrála, dvakrát prohrála a dvakrát remizovala. Do sestavy se po zranění už na Teplice vrátil Nikola Raspopovič, další stoper Ján Ďurica už bude v pátek trenérovi Skuhravému taktéž k dispozici, protože mu vypršel třízápasový trest od disciplinární komise.

Pro fanoušky máme na páteční večer připravené hezké překvapení. Po zápase se můžete nad Juliskou těšit na ohňostroj, kterým dodatečně oslavíme 70. narozeniny klubu a rozloučíme se s domácím stadionem pro rok 2018.