• Preview k zápasu

• 06.04.2017

Páteční předehrávka proti Mladé Boleslavi

23. kolo ePojisteni.cz ligy otevře Dukla domácím utkáním proti Mladé Boleslavi. Úvodní hvizd zazní na stadionu Juliska v 18.00 hodin.

Mladá Boleslav figuruje na 4. příčce tabulky se ziskem 35 bodů. Stejný počet má i Fastav Zlín, ovšem skóre 32:22 už mluví lépe pro Mladou Boleslav.

Přesto vstup do jara Mladoboleslavští jistě očekávali lepší. Z doposud šesti odehraných ligových mačů zvítězili pouze v jednom případě, a to proti pražské Spartě. Hned čtyřikrát si se svým soupeřem body rozdělili a poraženi odešli ze souboje na hřišti Slovácka.

Tento týden nastoupili do čtvrtfinálového boje MOL Cupu. Vyrovnaný zápas na hřišti Bohemians 1905 došel až do penaltového rozstřelu, ve kterém byla šťastnější právě Boleslav a společně s Opavou, Zlínem a vítězem utkání Slavia-Karviná postoupila do pohárového semifinále.

Celková bilance s naším pátečním soupeřem vyznívá lépe pro soupeře. Z 11 vzájemných ligových zápasů zvítězila Dukla dvakrát, třikrát se body dělily a v šesti případech se radovali hráči Boleslavi.

Naše poslední střetnutí z 9. kola ligového ročníku skončilo, díky gólů Klobásy z 84. minuty, lépe pro páteční hosty. Jak to dopadne v opačném gardu v kole třiadvacátém?

„Šance jsou před utkáním vždy stejné pro oba týmy. Na podzim do utkání vstupovala Boleslav jako favorit, nyní hledají, jak se do formy z počátku sezony dostat. Záleží na naší hře a proměnění toho, co si vytvoříme. Myslím, že v lize může porazit téměř každý každého. Dosavadní výsledky to v 80 % dokazují. Jen naše maximální koncentrace a otevřenost v týmovou hru nás může posunout k vítězství. Věřím, že někteří naši hráči podají i více jak nadstandardní výkon a rozhodnou utkání v náš prospěch,uvedl k utkání trenér Jaroslav Hynek.

Na utkání bude dohlížet čtveřice rozhodčích Vojtěch Severýn, Jiří Moláček, Ivo Nádvorník a Milan Matějček. Delegáty jsou určeni Karel Bohuněk a Emil Ubias.

Poslední utkání soupeře

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Hrabovský, Dobrovolný.
ŽK: Čmovš - Beneš.
Diváci: 2810.

FK Mladá Boleslav: Vejmola - Pauschek, Čmovš, Stronati, Fleišman - Přikryl, Jánoš (75. Levin), Matějovský (87. Takács), Mareš, Nečas (63. Vukadinovič) - Chramosta. Trenér: Svědík.

FK Jablonec: Valeš - Jankovič, Pernica, Beneš, Hanousek - Hübschman - Trávník, Pospíšil (67. Masopust), Mehanovič (87. Kubista), Zelený - Zrelák (72. Mihálik). Trenér: Klucký.

Poslední vzájemné utkání

FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 84. Klobása.
Rozhodčí: Julínek - Paták, Kubr.
ŽK: Magera - Hanousek, Olayinka.
Diváci: 3 789.

FK Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Mareš - Vukadinovič (46. Klobása), Chramosta (55. Magera), Přikryl (72. Matějovský) - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

FK Dukla Praha: F. Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič - Hanousek, Daniel Tetour, Považanec (46. Olayinka) - Juroška (66. Čajič), Beauguel (74. Preisler), Néstor. Trenér: Hynek.