• Rozhovory

• 21.04.2016

Ondřej Vrzal v roli brankáře: "Chyběl jen kousíček."

Druhý nejlepší střelec týmu, levý bek a po utkání se Spartou i brankář. Po červené kartě, kterou obdržel Filip Rada, se proti nařízené penaltě postavil Ondřej Vrzal. A mohl být hrdinou zápasu. K vychytání rány Bořka Dočkala chyběli jen centimetry.

Když byla nařízena penalta, přemlouvali tě, abys ji šel chytat právě ty?
Nepřemlouvali mě, chtěl jsem to zkusit. Filip mi říkal, že to kope na mojí pravou stranu. Možná jsem tam měl jít trochu dřív a třeba bych ji chytil. Občas si před tréninkem zachytám, tak jsem si řekl, že to zkusím. Věřil jsem si a bohužel chyběl kousek.

Bořek Dočkal se nechal slyšet, že tě zná, že si musel dávat pozor…
My se známe ze Slavie, hráli jsme spolu a věděl, že si občas před tréninkem chodím zachytat. Ale říkám, škoda, že jsem do toho nešel o trošičku dříve, třeba bychom měli bod.

Jak jsi viděl celou situaci před nařízením penalty?
Já se k tomu vyjadřovat nechci. Viděl jsem, že měl Filip balón v ruce, bylo už dávno odpískáno a Lafata ho tam okopával jak bramboru. Pak se najednou vše změnilo a byla nařízena penalta. Nevím, jestli rozhodčímu řekl něco čárový rozhodčí, protože bylo odpískáno, rozhodčí ukazoval pryč směrem od brány a pak najednou penalta.

Stalo se ti někdy, že bys šel do brány v mistrovském zápase?
Abych řekl pravdu, tak v dorostu ve Slavii, jsem byl náhradní gólman. Tehdy jsem měli nedostatek brankářů. Hráli jsme starší a mladší dorost a ten starší tam udělal penaltu, tak tam šel ten mladší a pak už jsem byl jen já, takže jsem seděl na lavičce a čekal, jestli na mě přijde řada.