• Preview k zápasu

• 26.02.2019

O prvním březnovém víkendu hostíme Olomouc

V sobotu 2. března od 15 hodin se na Julisce odehraje utkání 23. kola mezi Duklou Praha a Sigmou Olomouc. Ligové body jsou v této sezoně pro Duklu nedostatkovým zbožím. Budeme tentokrát úspěšní?

Náš sobotní soupeř na tom není, co se postavení v tabulce týče, o tolik lépe než my. Aktuálně se nachází na 12. místě se ziskem 25 bodů, ze sestupových vod se ale vzdaluje, na jaře se Olomouci zatím docela daří. V posledních třech odehraných utkáních si její hráči připsali jednu prohru a dvě výhry. S Jabloncem nejprve ztratili v 89. minutě naději na remízu a prohráli 1:2, v dalším kole už ale Olomouc dokázala zvítězit 1:0 nad Bohemians, jediný gól vstřelil Martin Sladký. Ve třetím utkání jarní části zvítězila Sigma na domácí půdě 2:0 nad Příbramí po gólech Plška a Zahradníčka. Šest jarních bodů bylo pro tým vítanou injekcí a svěřencům Václava Jílka bezpochyby zvedlo náladu.

Dukla si vedla na začátku jarní části výrazně hůře, ze dvou nadějných výkonů jsme vytěžili pouze bod. Ten vzešel z úvodního utkání s Baníkem Ostrava, ve kterém se nejprve ve 14. minutě trefoval Jakub Podaný, následně ve 31. minutě ostravský Nemanja Kuzmanovič. Konečný stav utkání tak byl 1:1. V dalším kole přijel na Julisku opět těžký soupeř. Pražská Sparta prohrávala do 64. minuty 1:2, následné góly Zahustela a Tetteha ale zkazily dukelským sen o teprve druhé historické výhře nad Spartou. Po dvou domácích utkáních odejela Dukla do mrazivého Liberce, tam se ale od začátku utkání trápila. V 60. minutě potvrdil herní převahu Liberce Matěj Hybš, v 88. minutě přidal druhý gól Libor Kozák. Dukla odpovědět nedokázala a prohrála 0:2.

Naše vzájemné podzimní utkání se Sigmou se neslo ve znamení neproměněných šancí na obou stranách. Ve 33. minutě se ale přece jen trefil domácí Václav Jemelka, Dukla odjela z Olomouce bez bodů.

Olomouc odehrála celkem 8 přípravných utkání. První dvě proběhla ve stejný den s AS Trenčín, Sigma nejprve 3:0 zvítězila, poté prohrála 2:5. Další se hrálo opět na Slovensku, tentokrát se Slovanem Bratislava, olomoučtí vyhráli 3:2. Pouze dvě přípravná utkání sehrála Olomouc v domácím prostředí, nejprve remizovala 1:1 s MFK Ružomberok, následně deklasovala Jihlavu 5:0. Poslední tři zápasy odehrála na soustředění v Turecku. S polským Lubinem zvítězila 2:1, s dánským Hobro IK remizovala 1:1. Neobvyklý soupeř Olomouc čekal na samý závěr, s japonským Shonan Bellmare Olomouc prohrála 0:1. V tabulce střelců úspěšné zimní přípravy se umístil na prvním místě Jakub Yunis s pěti vstřelenými góly, třikrát se trefil Tomáš Zahradníček.

Složení týmu se přes zimní pauzu příliš nezměnilo. Z hostování se do Olomouce vrátili čtyři hráči, kteří působili v Národní Lize. Jsou jimi Matěj Hýbl, Jan Ambrozek, Václav Vašíček a Jan Hladík. Z týmu odešel útočník Budge Manzia a obránce Michal Surzyn. Jediným nováčkem v olomouckém dresu je Vít Beneš, který se do české ligy vrátil po dvou sezonách v Maďarsku.