• B-tým

• 08.09.2021

Naše rezerva startuje v sobotu ve Velvarech

Po vysokém vítězství v minulém kole s Ústím nad Orlicí bude chtít náš B-tým potvrdit svou stoupající formu v sobotu ve Velvarech.

Náš příští soupeř TJ Slovan Velvary remizoval v předcházejícím kole v Brozanech 2 : 2 a patří mu 3. místo v průběžné tabulce ČFL skupiny B. Dosud získal 11 bodů při skore 8 : 4. Pikantností je, že k oporám jeho týmu patří již několik sezon naši bývalí hráči Ladislav Vopat a Tomáš Tenkl.

DUKLA je zatím na 6. místě tabulky, má na svém kontě 9 bodů a skore 12 : 10.

Oba soupeři se naposledy střetli v říjnu loňského roku ve  Velvarech a DUKLA v tomto utkání podlehla domácím 1 : 3, když jejich dvě branky vstřelil právě již výše zmíněný Ladislav Vopat.

Sobota 11. září 2021

Česká fotbalová liga - sk. B - 7. kolo

16:00 h   TJ Slovan Velvary - FK DUKLA Praha "B"

Rozhodčí: Pilný Marek - Erlebach Jiří, Vitvar Martin          Delegát: Urban Jiří

A co soudí před utkáním o příštím soupeři a ambicích svého mužstva trenér Aleš Majer

"Čeká nás velmi kvalitní tým, který byl po úvodních čtyřech kolech na prvním místě tabulky. Pak se domácím nepovedl domácí zápas s Teplicemi B, ale porážka byla poměrně smolná, když domácí 10 minut před koncem neproměnili penaltu a vzápětí si dali smolný vlastní gól. V minulém kole pak Velvary získali bod v derby v Brozanech. Domácí zdobí spolehlivá obrana a kvalita ve finální fázi, o kterou se stará především kapitán domácích Vopat, kterého považuji za nadstandardního třetiligového ofenzivního hráče. Hra Velvar se mi zamlouvá, snaží se o kombinační fotbal s výstavbou hry od brankáře, navíc jsou domácí velmi nebezpeční po zisku míče při přechodu do rychlého protiútoku. My se budeme chtít prezentovat naším způsobem hry, bude samozřejmě důležité, jak se nám bude dařit ve finální fázi, jestli se budeme schopni dostat do kvalitní defenzivy domácích. Jsem rád, že jsou všichni hráči zdravotně v pořádku a připraveni na další náročné utkání."