• Stará garda

• 29.01.2020

Narozeniny fotbalových legend

V pondělí 27. ledna se na Julisce sešly legendy českého fotbalu, aby poblahopřály k narozeninám dvěma výjimečným fotbalistům Dukly - Rudolfu Kučerovi a Ladislavu Vízkovi.

"Při příležitosti narozenin dvou legendárních hráčů Dukly, Rudolfa Kučery (23.1. dovršil osmdesátku) a Ladislava Vízka (22.1. pětašedesát), se v pondělí 27. ledna sešli na Julisce, aby jim popřáli vše nejlepší, jejich slavní spoluhráči, z nichž některé doprovázely i jejich manželky. Zejména hráči let šedesátých, kdy fotbalová Dukla byla jednou velkou rodinou, se dostavili ve velkém počtu. Téměř beze zbytku se jednalo o mnohonásobné vynikající reprezentanty naší země a byl by to dlouhý seznam, všechny tyto skvělé sportovce vyjmenovat. Poblahopřát oslavencům přišli ale i sparťané, kteří v minulosti oblékali dukelský dres: Jan Berger, Vladimír Táborský (s Duklou se v r. 1967 v Poháru mistrů evropských zemí probojoval mezi čtyři nejlepší kluby Evropy) a také Ivan Mráz spolu se svou ženou, kterou si přivezl až z daleké Kostariky, kde dlouhá léta žil. S gratulací a poděkováním za odvedené služby klubu přišli samozřejmě i představitelé vedení Dukly. A protože hlavní aktér večera, který slavil kulaté jubileum, Rudolf Kučera, je pravověrný Moravák, nemohla chybět ani cimbálová muzika, která hrála jeho oblíbené melodie," uvedl předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner.