• 15.08.2019

Na Julisku zavítá Zbrojovka Brno

V sobotu 17. 8. se Dukla utká s dalším účastníkem baráže. Na Julisku přijede Zbrojovka Brno. Náš soupeř v letošní sezóně ještě neprohrál, zato má na kontě řadu remíz. Výkop je ve standardním čase – v 10:15!

Zbrojovka se v loňské sezóně probojovala až na třetí místo F:NL. Podle nových pravidel tedy postupovala do baráže o první ligu, kde narazila na Příbram. Brno v obou zápasech vybojovalo remízu. Brněnští doma zremizovali 3:3 po dvou gólech Magery a jednom gólu Šumbery. Venku uhráli pouze bezbrankovou remízu, a nejvyšší českou soutěž tím pádem letos hraje opět Příbram, která dokázala na hřišti soupeře vstřelit více branek.

V minulém ročníku FORUTNA:NÁRODNÍ LIGY Brno získalo celkem 57 bodů a na druhou Jihlavu ztrácelo pouze bod. Náš soupeř nastřílel celkem 63 branek, a měl tím tedy nejlepší útok loňské sezóny 2. ligy. K tomuto výsledku jim pomohl především Magera, který nastřílel 12 gólů, a Štěpanovský s 11 góly. Ve venkovních utkáních vstřelila Zbrojovka dokonce 29 branek a její průměr byl tedy téměř 2 branky na zápas.

Ještě před začátek letošní sezóny prodělal brněnský kádr jisté změny. Poslední změna však proběhla až po 3. kole. Z Líšně přestoupil brněnský odchovanec David Krška, který debutoval hned ve 4. kole proti Ústí nad Labem. Zbrojovka s Ústím zremizovala 2:2. Po prvním poločase byl stav nerozhodný 1:1, když se ve 4. minutě trefili ústečtí a hned v 6. minutě nato odpověděl brněnský útočník Růsek. V 81. minutě se trefil Magera a Brno bylo blízko tříbodovému zisku. Pak ovšem přišel Kotulův faul ve vápně, druhá žlutá karta a penalta, kterou ústečtí využili a vyrovnali. Trenér Pavel Šustr komentoval zápas slovy: „Hned ze začátku měl soupeř snad šest rohů, byli jsme zbytečně nejistí. Nakonec jsme se z toho dokázali dostat, ale když už si vytvoříme šance a deset minut před koncem získáme vedení, necháme se nepochopitelně přehrát. Hráčům nemůžu vytknout, že by nejezdili a nepracovali, ale chybí nám pořád klid a možná větší hladovost.“

Brno v letošní sezóně ještě neprohrálo, zato třikrát jen zremizovalo. V prvních dvou kolech Zbrojovka uhrála remízu s Vlašimí a Pardubicemi. Jedinou výhru zaznamenalo Brno ve 3. kole v Sokolově, když vyhrálo 2:0. Ve druhém poločase se trefili Bartolomeu a Eismann. „Do Sokolova jsme jeli v situaci, kdy jsme první dva zápasy nezvládli výsledkově ani herně. Naším cílem bylo zlepšit výkon, hru a uhrát dobrý výsledek. Výsledek je pro nás pozitivní, co se výkonu týče, v utkání jsme měli pasáže, v nichž jsme kontrolovali hru. Přesto si troufám říci, že je před námi ještě hodně práce,“ uvedl trenér Šustr.

Po čtyřech kolech má Zbrojovka na kontě 6 bodů a je na 5. místě tabulky. Dukla je na 6. místě hned za Brnem se shodným počtem bodů. Dukla si proti Viktorii Žižkov připsala první výhru na domácím hřišti v letošní sezóně. Poslední zápas v Jihlavě však prohrála tím nejtěsnějším rozdílem 1:0. Zbrojovce bude chybět vykartovaný Kotula a možná obránce Petr Pavlík, který měl v minulém zápase problémy s kolenem.