• Stará garda

• 01.06.2022

Na Julisce se uskutečnilo vzácné setkání dukelských legend

Nejen k příležitosti výročí 40 let od získání posledního mistrovského ligového titulu (sezona 1981/1982) se v Klubovně na Julisce uskutečnilo v pondělí 30. května setkání bývalých hráčů Dukly.

Kromě 40 let od titulu jsme si připomněli také 60 let od MS 1962 v Chile, kde Československo získalo stříbrné medaile. Barvy Dukly tam reprezentovali Josef Masopust, Ladislav Novák (kapitán), Svatopluk Pluskal, Josef Jelínek, Jozef Adamec a náhradní brankář Pavel Kouba.

Setkání se zúčastnilo více než 50 našich bývalých hráčů. Někteří se společně viděli po řadě let. Zavzpomínali na naše úspěchy v Dukle a i v reprezentaci doma i v zahraničí.

Zároveň všichni pogratulovali také našim jubilantům, kteří v těchto dnech oslavili či slaví kulaté narozeniny:
Ivo Viktor – 80 let
Ivan Novák – 80 let
František Jílek (odchovanec) – 80 let
Zdeněk Nehoda – 70 let

Připomeňme také nejčastější sestavu, která v roce 1982 titul s Duklou vybojovala:

Stromšík – Fiala, Macela, Josef Novák, Petr Rada – Rott, Pelc nebo Kozák, Štambacher – Vízek, Nehoda, Kříž. Trenér: Ladislav Novák, asistent: Jan Brumovský.

Z duše všem zřejmě mluví vzkaz Stanislava Pelce, který nám druhý den poslal: „ Všem doma v Ústí vyprávím, jaká to byla krásná akce. Vidět se znovu s klukama po dlouhé době, nádhera.“ „Děkuji moc za pozvání, bylo to úžasné,“ doplnil ho Karel Stromšík.