• Preview k zápasu

• 04.05.2021

Malé pražské derby. Čeká nás duel s Viktorií Žižkov

Čtyři zápasy, tři výhry. Dukla má po příchodu trenéra Bohuslava Pilného skvělou formu a ráda by to potvrdila i ve středečním utkání 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kdy na Julisce hostíme Viktorii Žižkov. Pokud se nechystáte přijít fandit osobně, můžete nám držet palce na dálku u přímého přenosu ČT Sport. Začínáme v 15:00.

Upozorňujeme fanoušky, kteří se chystají na stadion, aby dodržovali všechna předepsaná opatření. Najdete je v článku ZDE. Otevřeme pro vás sektory "U", "K" a "L" a k dispozici bude v omezené míře také občerstvení. Nelze si ho však vzít s sebou na vaše místo na tribuně.

Vstup bude umožněn pouze držitelům permanentek, které jsou nepřenosné. Na permanentku tedy může přijít pouze její majitel dle uvedeného jména při zakoupení. Zároveň prosíme, abyste mezi s sebou nechali minimálně jednu volnou sedačku. Děkujeme a těšíme se na vás!

Žižkov jsme v této sezoně už jednou porazili, a sice na konci listopadu výsledkem 2:0. Naše góly tehdy dali v prvním poločase Marek Fábry a v tom druhém Michael Ugwu, toho času hostující na Dukle z Bohemians 1905.

V tomto ročníku se nám proti pražským týmům celkově daří. Kromě Žižkova jsme porazili také Vyšehrad a Admiru v poháru. Pravda, v dalším kole MOL Cupu byla nad naše síly letos suverénní Slavia (prohra 1:4).

Do středečního duelu vstoupíme jako pátý tým druholigové tabulky. Žižkov na nás ztrácí jen bod, ale v nahuštěném středu tabulky to znamená až osmé místo. Ještě těžší souboje než na trávníku navíc Viktoria aktuálně svádí v zákulisí. Reálně ji hrozí, že nezíská druholigovou licenci pro další sezonu, neboť nesplní požadavky ohledně zajištění rekonstrukce stadionu.

Dukla má na přelomu dubna a května slušnou formu. Od doby, co mužstvo převzal Bohuslav Pilný spolu s asistentem Alešem Majerem, jsme ještě neprohráli a ze čtyř zápasů získali deset bodů. Naposledy jsme dokázali zvítězit v sobotu v Chrudimi, kde triumf 1:0 trefil nigerijský útočník Sunday Faleye a ve druhém poločase zachránil tři body chycenou penaltou Filip Rada.

„S novým koučem přišla změna. Snažíme se hrát to, co po nás trenér chce, i když to často pořád ještě není ideální. Pro nás je to taky trošku něco jiného, musíme si zvyknout na malinko jiný styl hry,“ řekl gólman Rada.

Viktoria naposledy porazila doma Varnsdorf, venku ale z posledních tři zápasů získala jen bod za remízu v Brně s SK Líšeň 1:1. Jinak prohrála v Hradci Králové i na hřišti Třince. Svěřenci trenéra Davida Oulehly by se rádi opřeli o lepší produktivitu – vždyť od začátku dubna se stalo jen jednou, že v zápase dali více než jeden gól (porážka v Hradci 2:4).

Ještě nemáte permanentku a chcete přijít na fotbal? U nás ji zakoupíte na závěrečné zápasy sezony za skvělou cenu! Více informací najdete ZDE.

Vzájemný zápas v této sezoně:

FK Viktoria Žižkov – FK Dukla Praha 0:2 (0:1)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Urbanec, Žežulka, Pudil, Muleme – Jaroslav Diviš (85. Nabijev), D. Richter, Skopec, Súkenník (57. Mashike Sukisa) – Zoubele (78. Auer), Batioja.

FK Dukla Praha:

Rada – Ayong, Piroch, Fišl – Souček, Krunert, Doumbia (89. Jakab), Dancák, Kovernikov (61. Hadaščok) – Fábry (89. Buchvaldek), Preisler (78. Ugwu).

Branky: 30. Fábry, 86. Ugwu. ŽK: Sukisa, Pudil – Ayong, Kovernikov, Fišl, Hadaščok. Rozhodčí: Zelinka – Novák, Bureš. Střely na bránu: 8:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:6. Držení míče (v procentech): 53:47.