• WU19

• 04.08.2021

Lukáš Smrčka nově šéftrenérem dívek!

Novým trenérem dorostenek a šéftrenérem mládeže dívek na Dukle se stal Lukáš Smrčka, který vyhrál v květnu výběrové řízení a od července působí v nové pozici. Lukáše jsme vyzpovídali a podívejte se, co nám prozradil.

Co očekáváš od své nové pozice v klubu?
"
Tato pozice je pro mě velkou výzvou. Chci být k dispozici všem trenérům s mým názorem a také se chci naučit nové věci od trenérských kolegů. Vzájemná komunikace mezi trenéry by měla být ta nejdůležitější součást při tvorbě společné koncepce a cílů. Na druhé straně tato pozice mě zavazuje velkou zodpovědností a věřím, že vše bude fungovat tak, jak má."

Co bys rád přinesl do současné mládeže dívek?
"
Chci do klubu přinést svůj pohled na ženský fotbal a své dosavadní zkušenosti. Fotbal se neustále vyvíjí, proto chci, aby se současné trendy objevovaly v celé naší mládeži. Důležité je pro mě, aby holky chodily na tréninky rády, bavily je a těšily se na další. Společně s ostatními trenéry chci hráčky posunout dál, jak ve sportovní stránce, tak i ve stránce osobnosti. Trenéři s hráčkami tráví hodně času a mají na ně velký vliv."

Jaké jsou Tvé zásadní body, které jako trenér uznáváš a využíváš je ve své praxi?
"
Nejdůležitějším bodem je určitě komunikace. Ať už hráčka – trenér nebo rodič – trenér. S tím souvisí jasně nastavená pravidla na kterých se dohodneme. Pokud se budeme bavit o herní stránce, tak určitě jsem zastánce kombinačního fotbalu. Chci, aby všechny hráčky byly v těžišti hry, znaly a uměly použít pressing a repressing."

Budeš u týmu dorostenek, jaké si kladeš cíle?
"
Jako dlouhodobý cíl si kladu vychovávat nejen kvalitní fotbalistky, ale také holky kladně ovlivnit v dospívání. Přivést je k zodpovědnosti, samostatnosti, ale také si uvědomit spolupráci v kolektivu. Chci, aby se fotbalu věnovaly i po skončení dorosteneckého věku a v budoucnu přivedly do fotbalu i své děti. Jako krátkodobý cíl pro tuto sezónu je vytvoření dobrého kolektivu se vzájemným respektem a zakončení soutěže postupem do 1. ligy dorostenek."