• A-tým

• 27.06.2022

Letní soustředění v Písku začalo

Dukla v pondělí odjela na letní soustředění do Písku. Po příjezdu se hned začalo trénovat, pak přišel na řadu společný oběd a odpolední tréninková fáze. Soustředění bude zakončeno zápasem proti Českým Budějovicím.

„Letní příprava je vždy náročná a snad nikdo ji nemá rád. Ale když ji hráč celou bez zranění absolvuje, tak z toho pak těží po celou sezónu. I my brankáři se zaměřujeme na kondici. Nemáme toho samozřejmě tolik jako hráči v poli, ale náročné to je,“ říká Filip Rada, který v klubu nově působí i jako trenér brankářů.

„Jsem teď na obou stranách. Všechna cvičení dál normálně dělám. V kanceláři jsem jen když si připravuju, co budeme dělat,“ dodává.

Ale výkony na soustředění a výkony v sezóně nemusí jít úplně ruku v ruce. „Zimní soustředění jsme také podávali dobré výkony, ale pak to v lize nebylo znát. Musíme si na tohle dát pozor,“ připomíná útočník Kim Seung Bin.

Jak bude příští sezóna vypadat napoví i příští zápas, který Dukla odehraje 2. července v Českých Budějovicích proti prvoligovému Dynamu.

Seznam hráčů na soustředění:

Brankáři: Filip Rada, J­an Čtvrtečka, Jakub Štefan, Jan Šťovíček
Obránci: Jiří Piroch, Arnaud Konan, Filip Matoušek, Daniel Kozma
Záložníci: Jakub Uhlíř, David Kozel, Daniel Souček, Lukáš Buchvaldek, Jan Peterka, Jakub Barac, Ondřej Ullman, Roman Holiš, Václav Svoboda
Útočníci: Jiří Hrubeš, Kim Seung Bin, Štěpán Šebrle, Jakub Hodek, Marek Červenka, Lukáš Matějka, Pavel Moulis

U hráčů psaných kurzívou řeší klub možnost jejich přestupu nebo hostování

Rozpis nejbližších zápasů:

2. července, 11:00 SK Dynamo České Budějovice – FK Dukla Praha (Hluboká nad Vltavou)
6. července, 11:00 FC Slovan Liberec – FK Dukla Praha (Mnichovo Hradiště)
9. července, 11:00 MFK Chrudim – FK Dukla Praha (Slatiňany)
13. července, 17:00 FC Hradec Králové – FK Dukla Praha (Semín)
16. července, 17:00 FK Pardubice – FK Dukla Praha (Pardubice)