• Ohlasy po zápase

• 25.04.2021

Kouč Pilný vyhlíží klidnější týden a říká: Hráčský potenciál je na Dukle veliký

Jako hlavní trenér má za sebou tři zápasy s bilancí dvou výher a jedné remízy. „Udělali jsme sedm bodů, což určitě není špatné. Pokud to tak bude pokračovat, můžeme jít tabulkou ještě výš,“ povídá Bohuslav Pilný.

V Dukle je teprve něco málo přes týden a mužstvo už stihlo pod jeho vedením vyhrát v Jihlavě (1:0), porazit doma Blansko (2:1) a naposledy v sobotu remizovat na Julisce 1:1 s Vlašimí.

„Celé je to pro mě nová zkušenost. Ještě nikdy jsem nepřišel k týmu, který by měl před sebou tak těžký program. Mužstvo stále teprve poznávám. Vidím ale, že hráčský potenciál je na Dukle veliký,“ říká Pilný.

Pochvaluje si také spolupráci s asistentem Alešem Majerem, který A-tým i prostředí na Dukle zná. „Já jsem hlavně nechtěl udělat ostudu. Blesklo mi hlavou, aby to s Duklou nedopadlo špatně, protože se výsledkově hodně trápila. Naštěstí už jsme teď snad z nejhoršího venku.“

Ke klubu má velký respekt. Stále má prý husí kůži, když na Julisce vidí historické fotografie i trofeje z minulosti. „Jsem si vědom toho, že Dukla Praha je velký pojem. Pořád si zvykám na to, že jsem toho součástí. Je tu taky parádní zázemí, o tom si spousta klubů může nechat jenom zdát. Na druhou ligu jsou tu podmínky skvělé,“ dodává.

Po náročném týdnu si teď konečně může trochu oddychnout, neboť Duklu čeká další utkání až v sobotu 1. května v Chrudimi. „Budu mít zaprvé čas mužstvo více poznat a zadruhé chceme vyladit negativní věci, které se nám ve hře opakují. V Chrudimi to vůbec nebude jednoduchý zápas. Jsem rád, že mu předchází větší čas na přípravu.“

Novinkou není pro Pilného ani mladý hráčský kádr. „S mladým kolektivem jsem pracoval v Hradci, v Příbrami i jinde. Jsem na to zvyklý. Musím říct, že tým tady má určitě kvalitu. Je tu pár hodně šikovných kluků s potenciálem.“

Co říkal Bohuslav Pilný po svém příchodu do Dukly?