• Preview k zápasu

• 09.04.2021

Konečně zase doma. Na Julisce nás vyzve Varnsdorf

Poprvé od 8. března, tedy po více než měsíci, se znovu představíme doma na Julisce. K utkání 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY k nám přijede Varnsdorf, se kterým jsme na konci září na jeho hřišti hráli smírně 2:2. Zápas má výkop v 16:30 a připravujeme z něj pro vás internetový stream.

Varnsdorf je v tabulce desátý a zatím posbíral 19 bodů, čili o dva méně než Dukla. Má ale také o utkání k dobru. Na jaře se zatím svěřencům trenéra Pavla Drska nedaří – ze čtyř odehraných zápasů vybojovali jen dva body za remízy s Třincem a Líšní, v dalších dvou duelech podlehli Prostějovu a Blansku.

Dukla vstoupila do jara jednoznačnou výhrou nad Ústím nad Labem, které jsme deklasovali 5:0. Pár dnů na to jsme však kvůli zvýšenému počtu případů nákazy koronavirem skončili v karanténě, po které zatím mužstvo hledá zpět ztracený rytmus. Minulou sobotu jsme v Třinci po skvělém finiši vyválčili bod za remízu 2:2, ve středu se nám nepovedlo utkání v Prostějově a podlehli jsme 0:1.

„Chtěli jsme moc vyhrát. Kluci cítili, že jsme ztratili cenné body,“ říkal po zápase na hřišti Prostějova Roman Skuhravý, trenér A-týmu. „Uspět budete samozřejmě chtít i proti Varnsdorfu. Musíme se poprat s tím, že na hráčích, kteří prošli koronavirem, je vidět, že stále nemají takovou energii,“ mrzí hlavního kouče.

V již zmíněném prvním měření sil proti Varnsdorfu v letošním druholigovém ročníku jsme sahali po vítězství. Na hřišti soupeře jsme do kabin o poločase odcházeli s vedením 2:0 po gólech Róberta Koval’a a Lukáše Buchvaldka z penalty. Domácí ovšem dvěma brankami v posledních dvaceti minutách utkání srovnali na konečných 2:2.

Sobotní střetnutí bude našim osmým domácím vystoupením na Julisce v tomto ročníku. Z předchozích sedmi máme bilanci dvou výher, čtyř remíz a jedné porážky. V nabitém dubnovém programu nás další domácí vystoupení čeká 21. dubna proti Blansku, předtím zajíždíme do Líšně (středa 14. dubna) a do Jihlavy (neděle 18. dubna).

Z utkání pro vás připravujeme internetový přenos, abyste nám mohli fandit alespoň na dálku. Odkaz na něj zveřejníme pár minut před výkopem.

Vzájemné utkání v letošní sezoně

5. kolo, FK Varnsdorf – FK Dukla Praha 2:2 (0:2)

FK Varnsdorf A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Hasil – Bláha (68. Minsung), M. Kubista, Rudnytskyy (C) (60. Šimon), Kocourek, Daniel Novák (46. Heppner) – Ondráček (90. Kubr), M. Richter (60. Schön).

FK Dukla Praha: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Kozma (C), Doumbia, Kim (66. Krunert), Kovaľ, Buchvaldek (66. Fábry), Souček – Hadaščok (76. Ayong).

Branky: 71. Schön, 83. Ondráček (pen.) – 17. Koval´, 43. Buchvaldek (pen.) ŽK: Kubista – Chlumecký, Piroch, Kozma, Dancák. Rozhodčí: Černý – Kotalík, Pečenka. Střely na bránu: 5:7. Střely mimo: 4:13.Rohy: 3:7. Držení míče (v procentech): 41:59. Diváci: 553