• Klub

• 02.05.2018

Kluby HET ligy se zapojí do kampaně pro mladé fotbalisty a fotbalistky

27. kolo HET ligy proběhne v duchu projektu Můj první gól, který pomáhá začínajícím fotbalistům a fotbalistkám na startu jejich kariéry. Do kampaně pro mladé naděje a talenty českého fotbalu se zapojí všech šestnáct klubů nejvyšší domácí soutěže.

Týmy HET ligy propagují projekt Můj první gól opakovaně. Stejně jako v minulých ligových ročnících i tentokrát děti v tričkách s logem projektu symbolicky doprovodí hráče základní jedenáctky všech ligových celků před utkáním na trávníky. „ Těší nás, že se do kampaně pravidelně zapojují všechny ligové kluby. Vnímáme to jako jeden ze stěžejních momentů celé akce. Projekt je úspěšný, což potvrzuje i ocenění UEFA, které bylo FAČR uděleno,“ prozradil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Svými fotbalovými příběhy již projekt v minulosti podpořily významné osobnosti nejen z fotbalového prostředí . Na své první góly již zavzpomínali například Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Marek Jankulovski či herec Ivan Trojan. Jejich, ale i další medailonky více než stovky osobností jsou ke zhlédnutí na YouTube kanálu projektu Můj první gól, webu mujprvnigol.cz a na Facebooku

Dalším z pilířů projektu Můj první gól je náborová akce Měsíc náborů. Série fotbalových náborů po celém Česku proběhne v měsících květen a září, a Fotbalová asociace České republiky ji podporuje po finanční, produkční i komunikační stránce. Chcete-li i vy nastartovat fotbalovou cestu svého dítěte, přiveďte ho na fotbalový nábor. Nejbližší akci vašemu bydlišti najdete na webu Můj první gól.

Projekt FAČR Můj první gól Evropská fotbalová unie (UEFA) ocenila jako nejlepší Grassroots projekt roku 2015 v rámci všech členských zemí. „Na vlastní oči jsem viděl, jak úspěšnou akcí Můj první gól je, a byl jsem vážně fascinován, ocenil Per Ravn Omdal, čestný předseda Grassroots UEFA.

Kromě zmíněných pilířů do projektu Můj první gól patří také série instruktážních videí Trénuj a novinka Škola v pohybu. Videa a další informace naleznete na webu Můj první gól.