• Rozhovory

• 30.11.2015

Kaspars Gorkšs o svých vstřelených brankách proti Teplicím

V utkání proti Teplicím dokázal ve spolupráci s celou obrannou linií udržet počtvrté čisté konto pro celý tým. Zároveň vstřelil dvě branky ze standardních situací, přičemž ta první byla hodně důležitá.

Poprvé jste se stal v české lize střelcem, jak se cítíte?
Samozřejmě, že dobře. Vyhráli jsme, což je velmi důležité. Nestává se velmi často, že bych dal gól natož dva.

Pamatujete si, kdy naposledy jste dal dva góly v jednom utkání?
Ano, pamatuji. Myslím, že se to stalo pouze dvakrát před tímto dnešním zápasem, tak to není úplně těžké si zapamatovat. (usměje se)

A za jaký tým to bylo?
Myslím, že to bylo v době, kdy jsem hrál za Queens Park Rangers FC. Je to tak 5 nebo šest let zpátky.

Je to podle Vás nejlepší výkon Dukly v dosavadním průběhu sezony?
Myslím si, že jsme nehráli nejlepší fotbal, kterého jsme schopni, ale pozice ve které jsme, nás nutí k tomu, abychom měli výsledky. Dnes jsme udělali všechno správně, abychom docílili vítězství. V Olomouci jsme odehráli z taktického pohledu dobré utkání a na tomto výkonu jsme chtěli dneska stavět a jen k tomu přidat tu útočnou nadstavbu. Právě tohle jsme zvládli koordinovat. Díky tomu jsme vyhráli a samozřejmě nás to těší.