• Stará garda

• 09.07.2017

Josef Vacenovský slaví životní jubileum

Před 80 lety se narodil v Ratíškovicích v okrese Hodonín bývalý hráči Dukly Praha a reprezentant Josef Vacenovský. Za celý klub mu přejeme k jeho dnešním narozeninám všechno nejlepší.

Útočník a člen našeho A mužstva z období slavných šedesátých let. a autor 67 ligových branek. Za reprezentační A mužstvo nastoupil v jednom utkání (1964). Je odchovancem TJ Baník Ratíškovice, vojenskou základní službu nastoupil u ASVS Dukla Praha v roce 1956 a po jejím skončení se stal vojákem z povolání. Ligový dres Dukly Praha oblékal ve 12 ročnících naší nejvyšší fotbalové soutěže. Josef Vacenovský okusil i zahraniční ligu, kdy odešel jako hráč do Belgie, kde působil v ligových mužstvech A.R.A. La Gantoiser a KFC Lokeren. Po návratu ze zahraničí působil jako hrající trenér v ČSAD Benešov, s kterým postoupil až do druhé ligy. V sezoně 1978/79 působil jako trenér v KFC Lokeren. Po návratu zpět do Čech se věnoval svému civilnímu povolání v ČSAD.