• Ohlasy po zápase

• 08.03.2021

Důležité vítězství, ale je potřeba ho příště potvrdit, říká Daniel Souček

První gól dal, druhý připravil a na hřišti patřil vůbec k nejlepším. Daniel Souček proti Ústí zářil a Dukla i díky němu oslavila vysoký triumf 5:0. „Máme radost, zvedli jsme si sebevědomí,“ pochvaloval si Souček.

Skóre pondělního utkání otevřel z přímého kopu, když pěknou technickou střelou zakroutil míč do sítě. Takřka totožný gól dal ze standardky v přípravě slávistické rezervě. Potvrdil tím, že v poslední době má vynikající formu.

„Mám to většinou tak, že když odehraju celou přípravu, tak se mi na začátku jara daří a na hřišti se cítím dobře. Snad v tom budu pokračovat. Nezlobil bych se, kdyby to tak zůstalo,“ usmíval se Souček.

A jak zápas proti Ústí hodnotil? „Důležitý vstup do jara, přiblížili jsme se týmům nahoře. Utkání hodně ovlivnila červená karta, soupeř byl pak hodně odevzdaný a my jsme nastříleli góly. Teď bude důležité potvrdit výhru i příště v Prostějově.“

Chválil i výkony posil, které naskočily v lize za Duklu poprvé. V základní sestavě byl útočník Sunday Faleye a záložník Jakub Barac. „Chápou naši hru a myslím, že už si navykli na systém, který hrajeme. Sundy odehrál jen poločas, ale měl tam dobré věci. Bari celý zápas. Snad jejich výkony půjdou ještě nahoru a hlavně se nám uzdraví i další kluci, kteří dnes nemohli hrát.“

Dukle chyběl třeba dirigent obrany Jiří Piroch, kterého zastoupil na nezvyklém postu Róbert Koval‘. „Kovy je inteligentní hráč, zvládl to nadstandardně,“ chválil trenér Skuhravý. „Zastupitelnost je důležitá. Jsem rád, že mladí hráči mají minutáž a dokáží odehrát dobré zápasy. Z různých důvodů nám dnes vypadlo šest kluků.“