• Preview k zápasu

• 23.09.2021

Duklu čeká pražské derby. V páteční předehrávce se představíme na Žižkově

Je před námi první pražské derby letošní sezony. V pátek v rámci předehrávky 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nastoupíme od 17:00 na hřišti Viktorie Žižkov. Pokud se nás nechystáte přijít na stadion soupeře osobně podpořit, můžete nám držet palce na dálku v přímém přenosu ČT Sport.

Dukla se chce oklepat ze dvou porážek v řadě, kdy jsme nejprve prohráli v Líšni a pak padli doma v divokém zápase s Příbrami, byť jsme za stavu 2:2 v závěru utkání sahali po vítězství. Reportáž si můžete přečíst  ZDE.

V tabulce se i přesto držíme stále nahoře, aktuálně jsme třetí s dvoubodovou ztrátou na druhou Spartu „B“ a tříbodovou na vedoucí Zbrojovku Brno. Žižkov je na tom přesně opačně a se sedmi body je až čtrnáctý, tedy třetí od konce.

„Soupeř naposledy prohrál v Brně, i když tam podal solidní výkon. My jsme se v tomto týdnu ale zaměřovali hlavně na sebe. Řekli jsme si, kde vidíme příčiny našich porážek a v trénincích jsme pracovali na tom, abychom tyto věci odstranili,“ řekl Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly.

„Druhá liga je velice vyrovnanou soutěží. V určitých fázích zápasu rozhodují detaily. Musíme být zodpovědní a hrát týmově, jen tak máme šanci bodovat,“ doplnil Vrtělka.

Viktorka v letošní sezoně zatím porazila jen Příbram a sparťanskou rezervu, bod přidala po domácí remíze s Ústím nad Labem. Zbylých pět zápasů Žižkovští prohráli, aktuálně nebodovali třikrát v řadě.

Naše obrana si však musí dát velký pozor na ekvádorského útočníka Augusta Batioju, který je s pěti góly nejlepším střelcem Viktorie a druhým nejlepším v celé soutěži. Jen o gól víc zatím nastřílel lídr tabulky střelců Jakub Řezníček z Brna.

Loni ve vzájemných zápasech platilo, že vítězil vždy hostující tým. Protivníka jsme tehdy porazili v jeho azylu na Proseku na konci listopadu 2:0, na Julisce nám však Žižkov porážku vrátil a vyhrál 2:1.

Přijďte nás na Žižkov osobně podpořit a vytvořit našim hráčům domácí atmosféru! Připomínáme, že všichni fanoušci musí splňovat některou z podmínek bezinfekčnosti:

• negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o prodělání nemoci COVID-19 v období předchozích 180 dní
  • certifikát o dokončení očkování nejméně před 14 dny

Poslední zápasy obou týmů:

FC Zbrojovka Brno – FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)

Branky: 23. Přichystal, 46. Fousek – 34. Endl (vlastní). ŽK: Přichystal – Koželuh, Řezáč, Súkenník. Rozhodčí: Křepský – Šimáček, Matoušek.

Sestava Žižkova: Soukup – Koželuh, Mido, Gabriel, Řezáč – Žežulka (68. Nabiyev), Súkenník – Diamé (77. Diamé), Petrlák (68. Sixta), Bazal (82. Fawzy) – Batioja.

FK Dukla Praha – 1. FK Příbram 2:3 (1:2)

Branky: 35. Buchvaldek, 78. Barac – 8. Vilotić, 30. Procházka, 89. Dedič. ŽK: Peterka, Piroch, Barac – Zorvan, Sus, Procházka, Pilík, Antwi. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Novák.

Sestava Dukly: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Buchvaldek (71. Adediran), Peterka, Kozel (61. Kozma), Souček (46. Cienciala) – Faleye (61. Šebrle), Fábry (86. Pázler).