• Články mládež

• 21.06.2019

Dukla obhájila loňské prvenství na MINI CUPU

Ve středu 19. června 2019 proběhl na Julisce již XVII. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek DUKLA MINI CUP 2019. Domácí Dukla si vedla skvěle a základní skupinu s přehledem vyhrála. Kluci z Dukly nezaváhali ani v zápasech o medaile a turnaj ovládli.

MINI CUP byl tentokrát uspořádán pro hráče narozené v r. 2010 a mladší. Turnaje, který byl uspořádán ve spolupráci UNIASK ČR, ASC Dukla a FK Dukla Praha, se zúčastnilo 8 družstev rozdělených do dvou skupin.

Ve skupině „A“ si vedla nejlépe domácí Dukla, která svým soupeřům nedala vůbec žádnou šanci. Druhé postupové místo vybojovaly SK Střešovice 1911. Skupinu „B“ ovládl suverénně několikanásobný vítěz turnaje Motorlet, který svým soupeřům nastřílel ve třech zápasech úctyhodných 59 branek. Druhé postupové místo si zajistila Aritma. V semifinále potvrdila svoji suverenitu obě vítězná družstva základních skupin. Dukla porazila Aritmu a Motorlet přehrál SK Střešovice. Ve finále pak dominovali hráči Dukly, v boji o 3. místo přehrály výrazným rozdílem Střešovice Aritmu.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Končír z TJ Ruzyně s 12 vstřelenými brankami, nejlepším brankářem byl vyhodnocen Tadeáš Kuna z Motorletu. Cenu obdržela i nejlepší hráčka Denisa Prošková z Aritmy Praha

Turnaj měl velmi dobrou sportovní i společenskou úroveň. Ceny nejlepším družstvům a jednotlivcům předával Mgr. Imrich Bugár, mistr světa v hodu diskem a stříbrný medailista z OH v Moskvě, nyní předseda UNIASK ČR.

Poděkování patří všem partnerům a sponzorům turnaje – Magistrátu hl. města Prahy, Městské části Praha 6, Vojenské zdravotní pojišťovně a Vojenským lesům a statkům ČR, bez nichž by nebylo možné turnaj na této úrovni uspořádat.

Výsledková část:

6. Chlumecká sportovní
7. FK Dukla JM
8. FC Přední Kopanina

Gratulujeme dukelským klukům k vítězství!