• Preview k zápasu

• 26.04.2022

Dukla míří na sever Čech. Čeká ji utkání v Ústí nad Labem

Vložené středeční kolo pro nás znamená odpolední cestu na hřiště Ústí nad Labem. V rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se tam představíme od 17:00.

Závěr dubna je pro Duklu znovu v zápasovém režimu sobota – středa – sobota. První duel v „anglickém“ týdnu pro nás bohužel skončil těsnou sobotní porážkou doma nad Varnsdorfem, po Ústí nastoupíme o víkendu na Julisce znovu, tentokrát proti rezervě Sparty Praha.

Na severu Čech nás ve středu nečeká snadný úkol. Do utkání sice nastoupíme jako mírný papírový favorit, ale Ústí bojuje o záchranu a počítá každý bod. Duely na domácí půdě jsou pro něj navíc klíčové.

Připomeňme, že Dukla je v tabulce sedmá s 35 body. Arma až patnáctá, tedy druhá od konce (24 bodů). Z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sestupují dva týmy napřímo – s největší pravděpodobností to bude Žižkov a poté někdo z trojice Ústí nad Labem, Chrudim, Třinec. Ústí aktuálně na záchranu ztrácí pět kol před koncem dva body.

Severočechy má z bídy vytáhnout nový realizační tým, pro který bude zápas s námi premiérou. Vede ho Martin Hašek, bývalý kouč Sparty Praha nebo Bohemians 1905, k ruce má asistenta Dušana Tesaříka.

Ústí na jaře vyhrálo jen jednou, a sice hned ve druhém utkání v Prostějově 2:0. Aktuálně náš soupeř čeká na vítězství už osm zápasů, během této série navíc šest z nich prohrál. Naposledy ve Vlašimi.

Dukla pokračuje ve výsledcích jako na houpačce. Nadechli jsme se výhrami v Příbrami a proti Žižkovu, abychom padli v posledních dvou duelech s Prostějovem a Varnsdorfem. Teď chceme naplno bodovat a vrátit soupeři porážku z podzimu, kdy Ústí na Julisce vyhrálo 1:0.

S jistotou u toho nebude Jakub Barac, který minulé utkání kvůli červené kartě nedohrál a teď si odpyká stopku. Mimo hru je i Jan Peterka, mimochodem dlouhá léta hráč a kapitán Ústí, ten minule dostal čtvrtou žlutou kartu a ve středu nesmí nastoupit.

Přijeďte nás osobně podpořit. Ústí nad Labem nabízí všem fanouškům vstup na utkání zdarma!

Poslední zápasy obou týmů

FK Dukla Praha  FK Varnsdorf 0:1 (0:0)

Branky: 77. Djordjić (pen.). ŽK: Kovernikov, Peterka – Rudnytskyy, Velich. ČK: 76. Barac. Rozhodčí: Opočenský – Slavíček, Vyhnanovský. Střely na bránu: 3:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 10:4. Držení míče (v procentech): 50:50.

Sestava Dukly: Reichl – Barac, Konan, Kulhánek, Kovernikov – Souček, Peterka, Kozel (86. Breda), Šebrle (86. Pázler) – Bin (80. Buchvaldek), Červenka (71. Habovda).

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Ústí nad Labem 3:0 (2:0)

Branky: 17. Zlatohlávek, 18. Rigo, 51. Jurásek. ŽK: 59. Zinhasović – 53. Uličný. Rozhodčí: Hocek – Váňa, Melichar. Střely na bránu: 8:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:3. Držení míče (v procentech): 56:44.

Sestava Ústí: Plachý – Brak, Kurka (46. Uličný), Kabancov (46. Strada), Čítek – Švanda, Jiránek, Miskovič, Ogiomade – Černý (58. Hudec), Emmer (75. Pražák).