• Preview k zápasu

• 05.04.2022

Dukla chce potvrdit triumf nad Líšní. V dohrávce se utkáme s Jihlavou

Čtyři dny po důležitém vítězství nad Líšní je před námi další domácí zápas. Na Julisce tentokrát přivítáme Jihlavu. Dohrávka 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY má výkop ve středu v 16:30, což je nejzazší termín, kdy můžeme duel odehrát bez nutnosti nákladného umělého osvětlení. Přijďte nás podpořit!

„Důležité je, abychom dobře zregenerovali, potrénovali a na zápas se nachystali. Tým Jihlavy je dobře nakombinovaný, mají v týmu takový mix zkušenosti i mládí,“ řekl po víkendu Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly.

Dukla vstoupí do utkání v lepší pozici než soupeř. V tabulce jsme na sedmé příčce, Jihlava je až dvanáctá. Oba týmy na jaře zatím vyhrály jen jednou. Ze čtyř odehraných duelů porazila Vysočina doma Ústí nad Labem 1:0, v ostatních případech ale ani jednou nebodovala (prohry s Brnem, Vlašimí a naposledy na hřišti Opavy).

Jarní bilance Dukly činí jednu výhru, dvě remízy a jednu porážku. Naše vítězství přišlo v sobotu v pravý čas. S Líšní jsme prohrávali 0:2, po skvělém obratu a hattricku Daniela Součka v rozmezí dvanácti minut jsme utkání otočili a  vyhráli 4:2. Proti Jihlavě ale Souček s jistotou nenastoupí, hrdinu minulého duelu vyřadila ze hry čtvrtá žlutá karta a tedy jednozápasová stopka.

„Proti Líšni to byla hodně důležitá výhra. Nedávali jsme góly, sbírali jsme po bodu. Konečně jsme to zlomili a navíc po takovém obratu. Věřím, že nás to nakopne a dodá sebevědomí. Bude to dnes trochu jiný zápas. Musíme se s tím popasovat,“ dodal asistent trenéra Vrtělka.

Do karet nám hraje mizerná bilance Vysočiny na hřištích soupeřů, ve druhé lize totiž Jihlava vyhrála venku naposledy 28. srpna v šestém kole v Chrudimi 1:0. V posledních dvou vystoupeních mimo svůj stadion nebodovala.

Dukla svoji domácí výhrou trochu zlepšila domácí statistiku, i tak patříme na vlastní půdě k horším týmům. Na Julisce jsme zatím z 10 duelů posbírali 17 bodů. Doma se mimochodem představíme přesně za týden znovu ve stejný čas, kdy k nám k pražskému derby přijede Viktoria Žižkov.

„Jihlava si určitě představovala, že bude mít bodů více, ale zápasů je ve hře ještě dost a druhá liga je obrovsky vyrovnaná. Nám by výhra hodně pomohla. Je našim jednoznačným cílem dohrávku zvládnout,“ řekl Vrtělka.

Vzájemný zápas skončil na podzim dělbou bodů  po remíze 0:0. Dukla tenkrát v Jihlavě dohrávala po vyloučení Jana Peterky už od jedenácté minuty v deseti. Po dobrém výkonu jsme však soupeři nedovolili ani jednou skórovat a sami měli dokonce šance rozhodnout. Ani jedna se bohužel neujala.

Poslední zápasy obou týmů

FK Dukla Praha – SK Líšeň 4:2 (1:2)

FK Dukla Praha: Reichl – Ruml, Kulhánek, Konan, Barac – Jeřábek (46. Habovda) – Souček (86. Hrubeš), Kozel, Bin (86. Pázler), Breda (78. Kovernikov) – Buchvaldek (60. Šebrle).

SK Líšeň: Veselý – Pašek (85. Ulbrich), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Šumbera (70. Toutou Mpondo), Černín, Machalík (70. Krška) – Málek, Zikl, Matocha.

Branky: 45. Buchvaldek, 57. Souček, 64. Souček (pen.), 69. Souček – 6. Málek, 32. Machalík. ŽK: Souček, Kozel, Breda – Černín, Veselý, Málek. Rozhodčí: Dorušák – Hájek, Dobrovolný. Střely na bránu: 7:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:1. Držení míče (v procentech): 53:47.

SFC Opava – FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

SFC Opava: Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec – Didiba (80. M. Bílek), Rychlý – Šigut (70. Kramář), Darmovzal (70. Macháček), Helešic (58. Šcudla) – Rataj (80. Kopečný).

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Svoboda, Vlček, Krčík, Peřina – Lacko (60. Vedral), Tureček, Selnar (60. Belaid), Ritter (73. Fila) – Zoubele (73. Tall), Křivánek (83. L. Arroyo).

Branky: 64. Rataj. ŽK: Kramář, Macháček – Tureček, Lacko, Krčík, Tall. Rozhodčí: Radina – Ratajová, Vyhnanovský. Střely na bránu: 2:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 1:10. Držení míče (v procentech): 47:53.