• Klub

• 06.04.2022

Dotazníky zcela osobní aneb trenéři, jak je neznáte

Na webových stránkách FK Dukly Praha vzniká nový cyklus příběhů trenérů a dalších osobností mládeže Dukly, který pro vás připravuje spisovatelka Zuzana Maléřová. Dala mu podobu osobních dotazníků, ve kterých všichni odpovídají na stejné otázky: komu a kde se narodili, jaké jsou jejich dětské vzpomínky, jaké byly jejich první fotbalové krůčky, které je dovedly až do našeho klubu, jak přežili těžké životní chvíle, co je činí šťastnými, jaké jsou jejich rodiny, lásky a koníčky. Už z daných otázek je patrné, že tyto "dotazníky" budou skutečně velmi osobní, čtivé i inspirativní.

Na úvod jich zveřejňujeme prvních pět - již nyní si můžete přečíst životní příběhy lidí, kteří již k naší mládeži neodmyslitelně patří - trenéři Jaroslav Žipaj, Tomáš Kulvajt a Pavel Sedláček, současný manažer mládeže Günter Bittengel a koordinátorka Školičky a mládežnických akcí Maruška Havlasová. Brzy se můžete těšit na koordinátora přípravek Petra Popoviče, trenéry Pavla Papeže a Martina Babaču, metodika Antonína Baráka a duši naší mládeže koordinátora Petra Fišara. Další neméně důležití budou pravidelně následovat. Přejeme Vám hezké čtení a trenérům a všem na mládeži děkujeme za jejich skvělou práci.

K novému projektu mládeže nám řekla pár slov autorka textů Zuzana Maléřová: "Mládež Dukly je v mnoha směrem výjimečná. Její koncepce, filozofie, práce s mladými talenty již dlouhodobě vzbuzuje respekt a je inspirací. A ačkoliv pracuje ve velmi skromných podmínkách, má své nevyčíslitelné hodnoty. Patří k nim vynikající trenéři mládeže, kteří kromě profesních kvalit mají ještě lidskou nadstavbu, kterou jsem si mohla ověřit při mnoha projektech, na kterých jsem s nimi spolupracovala. Nejnovější je Celá Dukla točí film aneb Jen tak si hrajem. I tam jsem viděla, jaký vztah mají ke svým svěřencům, klubu, sami k sobě. A k tomu velký smysl pro humor. O svých hráčích vědí mnohem víc než jen jak hrají fotbal. A tak jsme usoudili, že bychom i my všichni chtěli vědět o trenérech víc, než jen jak vedou tréninky či zápasy. Ale také jak přemýšlejí o životě, kde a jak prožili dětství, čím prošli, jaká byla jejich cesta do našeho klubu. Tak jsem vymyslela jejich portréty formou Dotazníků s dodatkem Velmi osobní. Přeji Vám příjemné a poutavé čtení."

Jednotlivé příběhy budou přibývat ZDE.