• Rozhovory

• 27.03.2019

David Douděra: Odehrál jsem svůj nejlepší reprezentační zápas

Obránci Dukly David Douděra a Daniel Souček se zúčastnili reprezentačního srazu fotbalistů do 21 let, který probíhal od 17. do 26. března ve Španělsku. Během něj odehráli dva přípravné zápasy – nejprve remizovali 1:1 s Islandem a poté porazili 4:0 Mexiko. Jaké jsou dojmy Davida Douděry po návratu?

Davide, včera večer ses vrátil z reprezentačního srazu, bylo příjemné se ho účastnit?
Sraz začal v Benicích kousek od Prahy, pak jsme přelétávali do Španělska, kde jsme byli kousek od města Elche. Bylo to tam fantastické, bydleli jsme v golfovém resortu a musím říct, že podmínky byly na vysoké úrovni. Moc jsem si to užil.

Byl sraz o něco uvolněnější vzhledem k tomu, že jste tentokrát hráli jen přípravná utkání?
Na atmosféře to bylo znát, tréninky byly taktické, moc se tam neběhalo, neposilovalo, jen kdo co potřeboval, a bylo to techničtější.

Jak jste ve Španělsku trávili volný čas?
Kluci tam chodili na golf, ale v téhle disciplíně jsem se raději nechtěl projevovat (směje se). Jedno odpoledne jsme jeli na výlet do města Elche, já jsem volno trávil většinou spánkem na pokoji.

Jaké bylo ve Španělsku počasí?
Tam už panuje krásné jaro, určitě to bylo lepší než tady. Trochu foukalo, ale to nevadilo, teploty byly kolem 18 stupňů a svítilo sluníčko. Do Prahy jsem se na zimu moc netěšil.

Odehrál jsi celé přípravné utkání s Mexikem, ve kterém jste zvítězili 4:0, užil sis zápas?
Bylo to úžasné, asi můj nejpovedenější zápas za reprezentaci. Sice jsme se prvních dvacet minut jen rozkoukávali, protože jsou Mexičani techničtější na balonu a rychlejší, dynamiku měli lepší než my. Po hektickém začátku jsme se ale uklidnili, povedlo se nám pár věcí a sebevědomí začalo stoupat, pak jsme už začali hrát, dali jsme gól z penalty a v začátku druhého poločasu jsme zvýšili na 2:0, nakonec jsme vyhráli přesvědčivě 4:0, bylo to fantastické.

Daniel Souček zase odehrál celý remízový zápas s Islandem, jak se dařilo jemu?
Bohužel ho nemůžu hodnotit, protože jsem ho viděl jen v prvním poločase, pak jsem se musel rozcvičovat na druhém hřišti.

Přivezli jste si ze srazu dobrou náladu?
Stoprocentně, snad nám to vydrží co nejdéle.