• 13.04.2021

Další venkovní zápas. Dukla míří na hřiště Líšně

Čtyři dny po nepovedeném domácím utkání proti Varnsdorfu (1:2) má Dukla šanci na reparát. V rámci duelu 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cestuje do Brna na hřiště Líšně, kde má utkání výkop ve středu v 16:30 a živě ho vysílá Fortuna TV.

Líšeň pro nás bude třetím venkovním vystoupením během jedenácti dnů, ty předchozí nám výsledkově příliš nevyšly – v Třinci jsme po vynikajícím závěru vyválčili bod za remízu 2:2, v Prostějově jsme po brance z úvodu 0:1 prohráli. Náročnou šňůru zápasů na hřištích soupeřů zakončíme v neděli v Jihlavě (výkop 17:00).

Dukla v prvním jarním kole smetla Ústí 5:0, po nákaze koronavirem a karanténě však zatím na další vítězné utkání čekáme. Nepřišlo ani v sobotu doma s Varnsdorfem, kde se nám zle nepovedl první poločas a v tom druhém jsme dvoubrankovou ztrátu doháněli marně.

„První půle byla ostuda, za kterou nesu plnou zodpovědnost já. Pak jsme se zvedli, hru oživili střídající hráči, ale na obrat to bohužel nestačilo,“ krčil rameny Roman Skuhravý, trenér A-týmu.

V Líšní jeho tým nečeká jednoduchý úkol, mužstvo z Brna je ve druhé lize senzací a v polovině soutěže dokonce vedlo tabulku. Aktuálně je třetí, ale na vedoucí Hradec Králové ztrácí jen tři body.

Většinu z 31 získaných bodů získala Líšeň na domácí půdě, kde zatím v této sezoně ani jednou neprohrála a z osmi zápasů má bilanci šesti výher a dvou remíz. V lize není tým s lepší domácí bilancí. Této statistiky se Líšeň drží i na jaře, když na svém hřišti porazila dva silné soupeře Hradec Králové (2:1) a Jihlavu (2:0).

Brněnský klub táhne ve skvělé formě hrající záložník Jaroslav Málek, s devíti zásahy druhý nejlepší střelec celé ligy. Za ním jsou se třemi zásahy útočníci Jan Silný a Marek Szotkowski.

S Líšní jsme se utkali v rámci 6. kola na Julisce a remizovali jsme 2:2. Soupeř po poločase 2:1 vedl a navíc jsme dohrávali bez vyloučeného Daniela Součka. Vyrovnat jsme dokázali až v 95. minutě po rohovém kopu zásluhou Samuela Dancáka.

Zápas můžete sledovat na internetovém streamu. Vysílá ho živě FORTUNA TV.