• Klub

• 27.12.2012

Dukla vyhrála vánoční turnaj internacionálů

Druhé vítězství v historii si připsala Dukla na vánočním turnaji internacionálů. 18. ročník turnaje proběhl tradičně v hale Slavie v Edenu na Druhý svátek vánoční.

Po utkáních základní skupiny, kde se Dukla střetla s týmy Slavie (3:1), Plzně (0:2) a Prešova (1:1), postoupila do dalších bojů z druhého místa.
V semifinále poměřila síly s týmem Bohemians, kterému nedarovala ani gól a zvítězila 4:0.
Do finále se společně s Duklou probojoval její odvěký rival Sparta. Během pár minut náš tým z Julisky nastřílel svému soupeři 4 góly, Sparta však dotáhla, a tak musela Dukla v čele s Ladislavem Vízkem ještě o výhru bojovat.
Odměnou ji pak bylo druhé vítězství v historii tohoto turnaje 6:4 (první z roku 1996)!

Sestava Dukly: Jan Klíma - Jan Suchopárek, Luboš Urban, Josef Němec, Marcel Mácha, Luděk Vyskočil, Jiří Trojan, Ladislav Vízek, Pavel Mráz, Martin Lafek, Günter Bittengel.

Výsledky vánočního halového turnaje fotbalových internacionálů
  • Skupina A: Sparta Praha - Nike 5:2, Bohemians Praha - Brno 2:3, Sparta - Bohemians 1:2, Nike - Brno 3:2, Nike - Bohemians 2:4, Sparta - Brno 6:1.
    Pořadí: 1. Bohemians 6 bodů, 2. Sparta 6, 3. Nike 3, 4. Brno 3.
  • Skupina B: Dukla Praha - Slavia Praha 3:1, Plzeň - Prešov 0:4, Dukla - Plzeň 0:2, Slavia - Prešov 0:2, Slavia - Plzeň 8:0, Dukla - Prešov 1:1.
    Pořadí: 1. Prešov 7, 2. Dukla 4, 3. Slavia 3, 4. Plzeň 3.
  • Semifinále: Dukla - Bohemians 4:0, Sparta - Prešov 4:1.
  • Finále: Dukla - Sparta 6:4 (4:3),
  • o 3. místo: Prešov - Bohemians 7:2,
  • o 5. místo: Slavia - Nike 9:2,
  • o 7. místo: Brno - Plzeň 2:1.
  • Nejlepší střelec: Stracený (Sparta) - 9 gólů.
  • Nejlepší brankář: Jan Klíma