• B-tým zápasy

• 18.09.2022

Rezerva DUKLY se vrací z Karlových Varů bez bodů

V 7. kole ČFL, sk. A zavítala v sobotu 17. 9. 2022 od 18:00 hod. rezerva Dukly na hřiště čtvrti Karlovy Vary-Drahovice, kde na hřišti FC Slavia Karlovy Vary prohrála 0:3, po poločase 0:0. Domácí získali v předchozích čtyřech kolech deset bodů a v tabulce zaujímali čtvrté místo, když v minulém kole remizovali v Domažlicích 2:2. Dukla získala dosud devět bodů, když v minulém kole brali bod za domácí remízu s Přešticemi. V zápase na hřišti s UMT povrchem a ve druhém poločase za umělého osvětlení rozhodl první vstřelený gól v zápase, což se podařilo zkušenějším domácím v 70. minutě a následně pak potvrzený dvěma brankami v poslední desetiminutovce. V zápase rozhodla herní zkušenost domácích, kteří vycházeli z důsledného obranného bloku ve zhuštěném prostoru v hloubce max. 20 m a dlouhými míči se pokoušeli dostat za linii obrany Dukly na vysoké důrazné útočné duo. Dukla náběhy domácích pokrývala a sama se snažila překonat domácí obranný val kombinačními akcemi, vypracovala si tři dobré gólové příležitosti, ale nepřesným zakončením se připravila o kýžený gólový efekt. Domácí tým nastoupil v rozestavení 3-5-2 s ofenzivním podhrotovým středopolařem. V první půli si vytvořil jednu gólovou příležitost, kterou zmařil brankář D. Spilka v bance Dukly. Ve druhé půli pak domácí po nedůrazu obrany Dukly na polovině hřiště vybojovali u pomezní lajny na polovině míč a svůj brejk proměnili ve vedoucí branku. Poté se domácí tým uklidnil, naopak dukláci znervózněli a domácí si pak v poslední desetiminutovce vytvořili další gólové příležitosti, z nichž dvě proměnili a přetavili tak na jasné třígólové vítězství. Zajímavostí bylo nasazení tří hráčů tmavé pleti v domácím týmu.